12.00 - 15.00 часа
Водещ: Бойка Баркова
Кои са петте основни въпроса в журналистиката?! И как трябва да се държи микрофонът?! В Деня на радиото и телевизията се срещаме с младите репортери от Детската редакция на Радио Благоевград - „Тийн зона“.
Какво представляват коридорите на Радио-телевизионния център в Благоевград?! И наистина ли радиото „казва“, а телевизията „показва“?! В НЕДЕЛЯ У ДОМА за работата си и в радиото и в телевизията разказва Силвия Домозетска.
Кой е откривателят на радиото?! И как се поправя развален грамофон?! За тънкостите в занаята ще си говорим с директора на Професионалната гимназия по електроника и електротехника в Банско, Георги Ковачев.
В кратката ни неделна разходка ще отидем до Стобските пирамиди. За природния феномен ще ни разкажат представители от местното читалище.
Как се управлява едно училище?! И защо учителите си имат стая?! За реда и дисциплината; за математиката и информатиката; и за ученето през целия живот ще си говорим с неделния ни гост. В НЕДЕЛЯ У ДОМА посрещаме дългогодишната директорка на благоевградското СУИЧЕ „ Св. Климент Охридски“, Катерина Марчева.
Американският актьор Мики Рурк днес навършва 73 години. Трънското туристическо дружество организира първото колоездачно събитие за асфалтов велосипеден туризъм „В дивия запад“ - Румяна Боянова, член на Управителния съвет на дружеството.
#ПРОВЕРЕНО: Видео подвеждащо внушава, че пожарникари злоумишлено палят горски пожари. Фактите представя Денис Джамбазов от Factcheck.bg. Репортаж от отдаването на почит на благоевградчани на загиналите край Звегор гвардейци на 15 и 16.09.1944 година. След големите горски пожари в Югозапада - какви са мащабите на щетите? Интервю с Иван..
Политически акценти – напрежение в парламента и нагласите на избирателите. Разговор с политолозите доц. Иво Инджов и Христина Тодорова Market Links за предстоящите вотове на недоверие, динамиката във вътрешнополитическия дневен ред и електоралните нагласи в началото на септември. Младежки старт след ваканцията – БМЧК набира доброволци...
Започваме с лек за всички болки и „цар на всички подправки“- чесъна. Фестивалът на чесъна в село Долни Раковец събра гости, но и производители, за които българското чудо е повече от продукт. Сред тях е Евелина Гергова, с която ни среща колегата Лалка Радкова. Как се приготвя баница с любов и кои други ястия можем да опитаме в Градево,..
Защо българските ученици започват училище на 15 септември – любопитни факти. Читалището – сърцето на малките населени общности, разговор с Александра Груева, секретар на читалище „Христо Ботев 1929“ в село Брежани за дейността, която развива през близо 100-годишната история на институцията.
Как започна новата учебна година в област Благоевград? Репортаж и атмосфера от различни точки на региона. Областната администрация в Благоевград с кампания за събиране на текстилни отпадъци. За инициативата разказва областният управител Георги Динев. Гост в студиото. Училищните площадки – място за игра за всички деца или не..
Честит първи учебен ден! С какви вълнения посрещат първия учебен ден внуче и баба? Ще чуем откровенията на първокласника Йордан Николов и неговата баба Елеонора Васева, защото бабите са основните помощници при отглеждането на децата на работещите родители. 15 септември – усмивки и притеснения! Как да се справят с емоциите в първия..