Международното ретро рали „България 2017“ премина през центъра на Перник. Перничани имаха възможност близо един час да разглеждат 26-те уникални автомобили, представени в парада. Перник участва в ралито с три екипажа - „Опел Аскона” от 1970 г., който е носител на медал от приключилото ретро рали „Розова долина”, джип „Мерцедес” от 1983г. и „Опел кадет” от 1979г., управляван съвместно от перничанин и италианец. Спортната проява се провежда за 3-та година. Най-старите автомобили, които взеха участие в ретро ралито, са от 1959г. Автомобилите са притежание на различни екипажи от България, Дания, Франция, Македония. По време на престоя им в Перник колите бяха разгледани и от кмета Вяра Церовска. В рамките на парада председателят на автомобилен клуб „Ретро” Ваня Гюдерова подари на кмета книгата, посветена на нейния баща и легендарен баскетболист Борис Гюдеров.
Народното събрание изслуша част от вещите лица, назначени и участващи по конституционното дело за оспорване на законността на изборите за народни представители в 51-вото Народно събрание. Пред депутатите те защитиха резултатите от своята работа и отрекоха върху тях да е оказван натиск за промяна на изборните данни. В изслушването се включиха 8 от..
"Невидими белези" е новият проект на сдружение "Дебют". Той надгражда две основни дейности на сдружението - проектите "Развитие на мрежа Младежки театри срещу омразата" и "Не значи не" и беше представен от председателят на сдружението Лозен Йорданов В настоящия проект също ще има обучение на младежи и заснемане на видеофилми с участието на младежи и..
Проверки, насочени към спазване на правилата за паркиране в пешеходни зони, зелени площи и тротоари започнаха служители на общината в Кюстендил и Районното управление на МВР в града. Съвместната контролна дейност ще продължи през следващите месеци, а целта е да се преустанови безразборното паркиране на коли в пешеходни зони и зелени площи. Първата..
Служители на ЦУ на ЮЗДП се включиха в залесителната кампания по повод 100-годишнината на Седмицата на гората. На територията на ТП "Рилски манастир", на площи за възстановяване на приоритетни местообитания в зони от Натура 2000 бяха залесени широколистни фиданки от космат дъб. Сухоустойчивият вид е подходящ за залесяване при променящия се в последните..
Полицията в Радомир съвместно с Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни организират превантивни беседи срещу употребата на наркотични вещества, вейп и райски газ сред учениците. Гост-лектор ще бъде Петьо Петков, дългогодишен служител в СДВР. Беседите ще бъдат проведени на 18 и 19 март в Младежкия..
Глоба от 3 000 до 10 000 лева ще наложи РИОСВ – София на дупнишкия кмет Първан Дангов за незаконно сметище на общински терен в местността Каратопрак. Информацията е оповестена от министъра на околната среда и водите Манол Генов в отговор на питане от депутата от “Възраждане” Димчо Димчев. Народният представител и негови съпартийци в Дупница разкриха..
Спектакълът „Женитба“ на ДТ „Никола Вапцаров” – Благоевград тръгва на национално турне през април 2025, като ще гостува в три български града. Постановката предлага един различен, съвременен прочит на класическата комедия и ще бъде представена в София на 5 април в Театрална работилница „Сфумато“, в Сливен на 10 април в Драматичен театър „Стефан..