Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

18.11.2017г., 10.00-12.00ч., "Тийн зона" с Мария, Велислава, Ади и Давид

Снимка: БТА

10.00 - 12.00 часа

Водещи: Мария, Велислава, Ади и Давид


Младежкото предаване на Радио Благоевград тази седмица гостува с изнесено студио на Центъра за личностно и творческо развитие на децата на Благоевград.

Младите репортери на "Тийн зона" ще разговарят с Цветанка Гаврилова, директор на институцията, ще чуете много репортажи и интервюта с преподаватели от школите към Центъра.

Ще разберете как се конструира роботизирана количка с блокчета Лего, ще чуете прекрасните звуци на класическата китара, ще посетим школата за мода, ще посвирим и на пиано и още много.

Очаквайте и репортаж от церемонията „Любим учител 2017“ и редовните рубрики - ROCK ON”, “Книгите на Вели“, „Модно с Ади“ и „Тийн Нюз“.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

"Сюжети от деня" с Елизабет Александрова

Ролята на възобновяемата енергия в устойчивото развитие ще дискутират представители на институции, бизнес и граждани във форума „Възобновяеми енергийни източници на бъдещето“. Отзвук от събитието в Благоевград. Гражданско формирование „Доброволчески отряд“ организира акция по почистването на местността Войниковец в Перник. Разговор с..

публикувано на 18.09.25 в 08:30

„Събуди деня“ с Мария Благоева

Защо проектът за изграждане на трета пътна лента между Огняново и Дебрен отново забуксува? Коментар на Рахим Арнаудов от сдружение „Неврокоп“. Има ли промяна в цените на стоките от малката потребителска кошница през последния месец? Гост в студиото Станислав Стефанов от КНСБ-Благоевград. Какво означава устойчива бизнес среда за..

публикувано на 18.09.25 в 06:00

"Ефир за приятели" с Лалка Радкова

127 г. от рождението на Христо Смирненски. И днес християнските добродетели Вяра, Надежда, Любов ни напомнят за силата на духа и упованието в доброто -  гл. ас. д-р Явор Митов, който тази вечер открива изложба „Средновековни графити в черквата „Св. Георги“ в Кюстендил.

публикувано на 17.09.25 в 11:32

„Сюжети от деня“ с Биляна Славчева

„Потребителска кошница“ Подготовката за новата учебна година продължава и след 15 септември. Нелоялни практики оскъпяват ученически стоки, мотивирайки деца и родители за емоционални покупки. Как да избегнем „капаните“ на търговците ? Колко скъпо ще ни излезе зимнината тази година? Какво се търси и какво се предлага на..

публикувано на 17.09.25 в 08:30

„Събуди деня“ с Бойка Браткова

В сутрешния блок ще отскочим до архитектурния резерват Ковачевица. За проблемите на високопланинските малки населени места ще говорим с кмета Кирил Жуглев. Качеството на съвременното строителство ще анализира експертът по обследване на строителни конструкции, инж. Георги Кордов, от Камарата на инженерите – проектанти в България. За..

публикувано на 17.09.25 в 06:00

"Ефир за приятели" с Лалка Радкова

Американският актьор Мики Рурк днес навършва 73 години. Трънското туристическо дружество организира първото колоездачно събитие за асфалтов велосипеден туризъм „В дивия запад“ -  Румяна Боянова, член на Управителния съвет на дружеството.

публикувано на 16.09.25 в 11:12

"Сюжети от деня" с Елеонора Тропанкова

#ПРОВЕРЕНО: Видео подвеждащо внушава, че пожарникари злоумишлено палят горски пожари.  Фактите представя Денис Джамбазов от Factcheck.bg. Репортаж от отдаването на почит на благоевградчани на загиналите край Звегор гвардейци на 15 и 16.09.1944 година. След големите горски пожари в Югозапада - какви са мащабите на щетите?  Интервю с Иван..

публикувано на 16.09.25 в 08:30