В последните години общината се погрижи и за малчуганите от кварталите в града, като във всеки един изгради нови площадки. В по-голямата си част съоръженията са предвидени за деца от 3 до 12 години, но има и за деца от 0 до 3 години. Освен с уреди за игра, съобразени с възрастта на хлапетата и ударопоглъщащи настилки, площадките са окомплектовани и с пейки и кошчета за удобство на придружителите.
Родителите обаче се оплакват от лоша поддръжка и необходими подобрения. „Няма нито едно дърво, няма сянка, което налага да използваме площадките само вечер след 7 часа. Трябва да се подменят и пясъчниците, добре е всички ние да обръщаме повече внимание и на хигиената“, казват те.

И въпреки някои малки неизправности, състоянието на съоръженията за игра е задоволително.
В последните седмици обаче родители сигнализираха в Община Благоевград за друг проблем - наличието на бълхи, комари и кърлежи по детските площадки и тревните площи. По този повод са предприети незабавни мерки и днес, и утре след 21.00 часа екоспециалисти ще извършват обезпаразитяване. Не е препоръчително за гражданите да бъдат в районите около час, след като бъде напръскано.
Репортерската проверка на Елеонора Тахова можете да чуете в звуковия файл
„Хората имат право на чиста вода и прозрачна информация“ е призивът на Сдружение за достъпна и качествена храна във връзка с ново изследване на Greenpeace и PAN Europe, което разкри тревожни нива на трифлуороцетна киселина (TFA) – „вечен химикал“, който се натрупва в питейната вода в Европа. TFA е изключително устойчиво и..
Биографичната история с много драматични обрати и живот, посветен на борбата за Свобода описва в книгата „Разложката Райна княгиня“ авторът д-р Елена Чалгънова. Това е първата и единствена книга, представяща ролята на една будна и закърмена с патриотизъм и човеколюбие жена – Райна Каназирева. Тя е учителка и активен деятел и участник в..
В интервю за „Събития и личности“ бившият член на ЕП от ВМРО Ангел Джамбазки коментира действията на управляващите по казуса „Лукойл“ и въведения механизъм за особен управител. Джамбазки постави акцент върху разликите между българския подход и германския модел, към който често се правят препратки в публичния дебат. Според бившия евродепутат германската..
В интервю за предаването „Събития и личности“ по Радио Благоевград, лидерът на ПП „Републиканци за България“ Цветан Цветанов коментира законодателните промени, свързани с „Лукойл Нефтохим Бургас“ и въвеждането на механизма за особен управител. Според него подходът на държавата показва сериозен дефицит на предварителна координация, експертен анализ и..
Политологът и член на „Непокорна България“ Калоян Методиев коментира в ефира на Радио Благоевград данни, свързани с командировките и разходите на министри и заместник министър-председатели през последните месеци. По думите му, докато страната е преживявала едни от най-тежките си кризи – воден режим, пожари, наводнения и проблеми в социалните домове..
Как изглежда страната на справедливостта? С този въпроси Окръжен съд-Кюстендил провокира учениците от цялата област да мечтаят и да пресъздадат своите идеи и виждания в рисунка, литературна творба или фотография. Оказа се, че темата изобщо не е чужда на децата и в тазгодишния конкурс под мотото „В страната на справедливостта“ се включиха рекорден брой..
Програма Творческа Европа е класическа програма на ЕС в подкрепа на културния, творческия и аудиовизуалния сектор, а отскоро и на сектора, свързан с журналистиката и медиите. От 2021 до 2027 година програмата разполага с над 2,4 милиарда евро за подкрепа на проекти с цел достигане на нови публики, насърчаване на обмена на умения и знания и укрепване..