Динамични са промените за бъдещите кандидат-пенсионери, а перспективи за няколко десетилетия напред ще ни отведат в измеренията на научната фантастика. Надеждите са свързани с напредване на научно-технологичния прогрес и откриването на неограничените възможности на човешкия потенциал.
С други думи, ако не проработи днешната пенсионна реформа, съвсем спокойно стои шанса и на 100 години да сме все още на работното си място, но „рефрешнати“ и „ъпгрейдвани“ като истински Терминатори.
Това е за хората от сегашното днес с поглед към бъдещото утре.
За магаретата в България също не беше розово положението. След години на тежък и уморителен труд и носене на товари, остарелите и немощни магарета ги отпращаха към кланици в Италия. Това са доказани проучвания на екоактивиста Щефан Вебер, съосновател на Приюта за магарета в гоцеделчевското село Баничан.
И ето вече пет години в България има пристан и свободна зона за пенсионираните магарета. Днес 54 магарета от различни краища на страната имат късмета да са на заслужен отдих.
„Магарето е най-социалното животно“ , казва ветеринарният лекар д-р Марио Дърпатов и разкрива, че четириногите са умни, търпеливи, упорити и с характер, затова са групирани като хората според социални контакти, но не в социалните мрежи, а в оборите.
И още любопитни факти за пенсионираните български магарета можете да чуете в звуковия файл от интервюто на Агнес Манова с д-р Марио Дърпатов.
Планината е за всички – без бариери. Това е на само призив, а дългогодишна мисия за Гергана Дойчинова и екипа на „Ела и ти“. След дарителска кампания бяха събрани нужните средства за закупуването на три специализирани колички. С тях деца и младежи с увреждания, както и трудноподвижни хора, могат да стигнат до планинските върхове, разбира се, с..
След протеста и контрапротеста заради сигнала на родилка за агресия в Майчин дом на дневен ред излезе наболял за обществото проблем за етиката между пациенти и медицински специалисти, като този случай отвори полюсни позиции и още въпросителни. Акушерството е трудна и отговорна, но същевременно и благородна професия, изискваща търпение и..
Бретонски палачинки, кроасани, лавандулова лимонада и френски сирена, поднесени сред уютния и пъстър колорит на благоевградското село Рилци. Този културен мост между българската и френската култура подариха на благоевградската публика Маргарита Георгиева, заместник-председател на Алианс франсез, и Елена Арнаудова. С подкрепата на Община Благоевград те..
Дните 15, 16 и 17 юли са известни в българския народен календар като Горещници. Тези три дни са свързани с почитание към огъня. Вярвало се, че който работи през тези дни, то снопите му на нивата се запалвали сами, защото огънят слизал от небето. Считали, че който не празнувал Горещниците, къщата му изгаряла. Тези дни се съблюдавали..
Припомняме, че през пролетта на тази година една от най-големите световни тютюневи компании стартира пилотен проект у нас, осъществяван от Национална асоциация на тютюнопроизводителите (НАТ-2010) и компанията за преработка на суров тютюн Сокотаб. Проектът включва експерименталното изпитване на три нови за България сортове едролистен тютюн, като..
За поредна година Общинският исторически музей в Брезник, съвместно с Центъра за работа с деца в града, организират инициативата „Ваканция в музея“. Целта е децата да се забавляват, участвайки в различни дейности като рисуване, тъкане, изработване на глинени съдове и на традиционни местни печива. Идеята е по този начин малчуганите да добиват..
През изминалите дни една публикация на майка в социалните мрежи разбуни духовете и раздели обществото. Наскоро родила жена сподели в личния си профил във Фейсбук, че е получила грубо отношение и дори физическа агресия от лекарския екип, който е бил отговорен по време на раждането и. Последваха протести в защита на лекаря, както и контрапротест в..