Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Направете коледна добрина за бездомниче


Сдружение ,,Спасителен център за кучета Благоевград”, съвместно с Община Благоевград, организират пореден благотворителен коледен базар в полза на бездомните животни на Благоевград, който ще се проведе на 15.12.2018г., пред Ларго Мол в Благоевград, от 10.30ч.

„Средствата от благотворителната кауза ще бъдат използвани за кастрирани на бездомните кучета в Благоевград, както и за лечението на болни животни, за които се грижим в момента. Всеки може да се включи в базара като дари или си купи сувенир с коледен мотив. Надяваме се, все повече хора да бъдат съпричастни към съдбата на бездомните животни, които също имат нужда от дом, обич и добър стопанин“ - заяви за Радио Благоевград Веселка Лазарова, един от организаторите.Снимка

Това е първата инициатива на новосформираното Сдружение ,,Спасителен център за кучета Благоевград”, чийто председател е Емилия Канайкова, носител на приза „Личност на годината“-2018 на Община Благоевград. „Целите на Сдружението са точно такива - хуманно отношение към бездомните животните, оказване на ветеринарно-медицинска помощ, кастрации и взаимопомощ с други подобни организации, както и с местната власт“ - коментира още Веселка Лазарова.

За последната една година, благодарение доброволците в Сдружението, са  осиновени около 40 бездомни животни, което е и най-голямата награда за техния труд и усилия.

Пожелаваме им още много успехи и добри каузи в помощ на бездомните животни!

Подробностите можете да чуете в интервюто на Биляна Славчева с Веселка Лазарова


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Първомартенска обредност

Усукването на бели и червени конци е запазена традиция в България. Първият ден на пролетния март месец е посветен на мартеницата и Баба Марта. Има много поверия и предания за образа й, каза Тоьо Христов от Националния етнографски музей. Баба Марта е женски митичен персонаж от българския фолклор. В народните вярвания тя е..

публикувано на 07.03.25 в 15:22

Рачник в село Драгушиново за Тодоровден

В самоковското село Драгушиново Тодоровден се отбелязва и с приготвянето на курбан от речни раци - т. нар. "рачник". Историята на рачника е тясно свързана с историята на черквата „Св. Теодор Тирон“ в селото. Храмът е съграден през далечната 1868 г. и на няколко пъти е отнасян от бурните води на Искъра. Това разказа кметът на селото Георги..

публикувано на 07.03.25 в 14:44

Два дни надиграване в Банско и Добринище

За десета поредна година фолклорният фестивал „Зимна приказка в Пирин" дава сцена на  самодейци от цялата страна, както и от Сърбия, Северна Македония и далечно Мароко.   Събитието, което е чакано, се организира от Български фолклорен център „Нестия". В читалищата на Банско и Добринище на 7 и 9 март ще се съберат десетки народни изпълнители,..

публикувано на 07.03.25 в 14:33

Владимир Иванов: Няма пряк ефект от бойкота на магазините

Четвърти бойкот на големите търговски вериги е обявен за днес. За втори път ще има бойкот и срещу банките. Според организаторите на събитието, при последния бойкот на 27 февруари, големите хранителни вериги са „бойкотирали „бойкота на българите“ с промоциите, които пуснали в тези дни“. В останалите дни без бойкот, цените са били повишени видимо...

публикувано на 06.03.25 в 15:01

Управлението на отпадъците е сред най-сериозните теми пред общините

Финансовата децентрализация за общините, финансовото обезпечение на инфраструктурните проекти по места и готовността на местните власти за въвеждане на еврото. Това са част от темите, поставени от кметовете на общото събрание на Националното сдружение на общините в България. „България е една от малкото държави, в която няма финансова децентрализация..

публикувано на 06.03.25 в 10:36

Баба Марта и днешният празник през погледа на децата

През месец март отбелязваме прехода от зима към пролет и събуждането на природата с връзването на мартенички. Легендата зад мартениците и Баба Марта е богата на символика, която отразява вярванията на древните и тяхната дълбока връзка с природата. Но освен тази символика съществуват и много забавни народни приказки за баба марта  и сърдития й..

публикувано на 01.03.25 в 07:50

Българи и сърби посрещат заедно 1 март

Българи и сърби ще посрещнат заедно 1 март, празника, посветен на Баба Марта и Деня на самодееца в България, с голям концерт в сръбския град Бабушница. Организатори са Пътуващо читалище "Бащино огнище", Фондация „Македония“ и Домът на културата в град Бабушница. В събитието ще участват местни самодейци и музикантите от българския оркестър..

публикувано на 28.02.25 в 15:38