Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Елисавета Каменичка: Конкурсът „Звезди в радиото" е кауза, която ще продължи да съществува и след нас!

"Звезди в Радиото", жури
Снимка: Архив


Започна записването за конкурса „Звезди в радиото, 2019“, организиран от Радио Благоевград, НХГ „Св. св. Кирил и Методий“ Благоевград с подкрепата на РУО Благоевград. Крайният срок за подаване на заявление за участие е 15 март 2019г.

Конкурсът е за млади изпълнители в областта на класическата, народната и популярната музика. В него могат да участват само индивидуални изпълнители, ученици в V,  VI и VII клас включително.

Това е едно събитие с много добър резултат. Радва страшно много и дава възможност за изява на млади таланти.“ – сподели в предаването „Днес“ Елисавета Каменичка, директор на Радио Благоевград. „Това ни мотивира и си заслужава усилията. А догодина ще сме още по-щастливи, защото ще обявим  десетото издание. Една кауза, която прегърнахме и съм сигурна, че и след нас ще има живот.“

Г-н Марин Митов, директор на НХГ „Св. св. Кирил и Методий“ Благоевград увери, че наградите се печелят от децата, които се представят най-добре. „Нашата паралелка с профил „Музика“ е единствената в Югозападна България. Тази година е пълна. Децата печелят конкурси в страната и чужбина, а това ни дава повод за радост и гордост.“ – каза Марин Митов.

Конкурсът „Звезди в радиото, 2019“ ще се проведе на 30 и 31 март в Голямото концертно студио на Радио Благоевград.

По-подробна информация можете да получите на електронната страница на НХГ „Св. св. Кирил и Методий“ Благоевград

www.nhg-blg.com

Интервю с Елисавета Каменичка и Марин Митов можете да чуете в звуковия файл


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Божидара Симеонова с дебютен албум „Спасение“ и италианска версия на песента „Сега“

Младата и талантлива поп изпълнителка Божидара Симеонова гостува в ефира на Радио Благоевград, за да представи дебютния си албум „Спасение“ и да представи италианската версия на първата си песен „Сега“. След 10 години, Божидара създава видео към песента, с която започва своята музикална кариера. В предаването „С усмивка в събота“ Божидара разказа и за..

публикувано на 11.11.25 в 14:21

„Промени съдба!“ – кампания на БЧК

Възстановяването на семейни връзки е мисия на кампанията „Промени съдба!“ на Българския червен кръст . Български Червен кръст оказва подкрепа на хора, загубили връзка със своите близки поради въоръжени конфликти, бедствия или миграция. Тази дейност на червенокръстците е с дълга история, обясни за Радио Благоевград Светослав Русев от..

публикувано на 11.11.25 в 11:08

Бъдеще с усмивка - кампания в помощ на децата с аутизъм в Дупница

Родители от Дупница на деца, диагностицирани с аутизъм, се обърнаха към своите съграждани за подкрепа в обучението на трима педагози. За съжаление, помощта, която се оказва в детски градини и училища на територията на Дупница не винаги е  достатъчна, родителите са принудени да пътуват всеки ден до други градове, където има центрове за работа..

публикувано на 10.11.25 в 15:36

Нови експонати в Историческия музей в Разлог привличат интереса на посетителите

Обновената експозиция на Килийното училище и ръчно изработеният макет на старата църква ,,Св. Великомъченик Георги" в Разлог, са сред  новостите в местния Исторически музей, които провокират все по-голям интерес сред посетителите. Килийното училище е един нов музеен обект. Сградата е запазена от старо, килийно обществено училище – това са..

публикувано на 10.11.25 в 14:36

Какво е важно при избора на автомобилни гуми и има ли промяна в цените на услугите?

КАТ започна ежегодната си акция "Зима". От "Пътна полиция" ще правят масови проверки за това дали водачите са подготвили превозните си средства за зимата, за да се гарантира както тяхната безопасност, така и тази на пешеходците. От 15 ноември до 1 март автомобилите трябва да са с гуми с минимум 4 мм грайфер. Освен грайфера КАТ ще проверява и..

публикувано на 10.11.25 в 10:35

"Хроника срещу рака" набира доброволци, организират благотворителен базар в Гоце Делчев

Гоцеделчевското сдружение „Хроника срещу рака“ започва кампания за набиране на доброволци, които да подпомагат дейностите на сдружението, което вече шестнадесет години подкрепя финансово и морално онкоболни жени от четирите общини - Гоце Делчев, Гърмен, Сатовча и Хаджидимово.  Предстои и ежегодният им благотворителен базар, който със събраните..

публикувано на 10.11.25 в 10:08

"Ти си доброто" и тази година сбъдва коледните желания на деца и възрастни в неравностойно положение в Самоков

Сдружение с нестопанска цел „Ти си доброто“ за пета поредна година стартира своята благодворителна кампания „Усмивка за Коледа“ – инициатива, която вече се е превърнала в символ на добротата, съпричасността и човечността на територията на община Самоков. Основната мисия на организацията е да подпомага хора в нужда – семейства с ниски доходи или..

публикувано на 10.11.25 в 09:51