Панаирът на професионалната реализация е първият подобен, организиран от университет в Югоизточна Европа, и до днес привлича голям брой реномирани компании и студенти. Предимство е, че те общуват пряко помежду си и научават всичко, което ги вълнува – работодателите с възможност да получат автобиографии на потенциални служители, а студените да се ориентират за пазара на труда. „Това е едно чудесно време и много важна стъпка за студентите, когато те си търсят работа. Радвам се, че сте тук и сте част от нашия образователен процес. За мен днес всички вие сте преподаватели в Американския университет“ – това заяви при откриването на форума Стивън Съливан, президент на АУБГ.
Панаирът на професионалната реализация се провежда ежегодно в Американския университет в България, а голяма част от представителите на компаниите са възпитаници на висшето учебно заведение. Това, което привлича работодателите обаче е методът на обучение и получаването на американска и българска диплома, с което завършилите висшето училище са изключително конкурентни на световния пазар на труда.
С ежегодно провежданото събитие АУБ се стреми да подпомага студентите си в успешната им кариерна реализация – 99.8% от възпитаниците започват работа или продължават обучението си в магистърски или докторски програми след дипломирането.
Репортаж на Лалка Радкова можете да чуете в звуковия файл, а още снимки да видите в галерията
Над 700 участници очакват в санданското село Струма за фестивала „Фолклор с приятели“. В подготовка е поредното, трето издание на пролетния музикален фестивал. Община Сандански, Кметство - с. Струма и НЧ “Никола Вапцаров 2005” очакват почитателите и пазителите на българското народно творчество да си дадат тази цветна фолклорна среща...
Окръжен съд-Кюстендил започна работа по пореден образователен проект, насочен към децата и подрастващите. Сега съдебната палата си партнира с немската с нестопанска цел „Харта 22“ и вече проведе първата си среща с ученици . Темата на проекта е „Свободата да знаеш“ и поставя акцент върху човешките права на подрастващите в контакт със социалните..
"В политиката е напълно нормално да се прави анализ след първите 100 дни управление. В стабилна политическа среда този период често е съпроводен с известен толеранс към новото правителство. В българската реалност обаче – както ясно се вижда – настоящият кабинет нямаше комфорта на този толеранс. Вместо това бе изправен пред цели два вота на недоверие,..
Народният представител Ангел Славчев, заместник-председател на Комисията по електронно управление и член на Комисията по околна среда и води в 49-ото Народно събрание, връчи наградата в категория „Кауза“ на Bright Awards 2025 на Яница Домусчиева от Сдружение „Св. Св. Йоаким и Анна“ – организацията, която стои зад благородната инициатива по..
2024 година беше година на оцеляването за Община Благоевград. От 2025 година обаче ще е година на действието. Бюджетът ще позволи да направим инвестиции по редица ключови проблеми, най-вече инфраструктура и градска среда, както и да направим инвестиции в хората. Няма шега, в края на март за първи път от шест години Общината няма просрочени задължения...
Катедра „Социология“ към Философския факултет на Югозападния университет „Неофит Рилски“ организира Национална студентска конференция на тема „Модерният свят през погледа на младите социолози“. Събитието е посветено на 30-годишнината от обособяването на социологията като самостоятелна специалност във висшето училище. „В рамките на..
"СигналИн" - платформата за сигнали на Община Благоевград 2023, е номинирана за награда "Свободен електрон" 2025. Системата за подаване на сигнали на Община Благоевград има за цел да повиши гражданската активност за отстраняване на нередности на територията на общината. Поставените чрез сигналите проблеми се насочват по компетентност за..