Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Радио Благоевград и полиция в съвместна акция за пътна безопасност

18
Инспектор Атанас Атанасов и Биляна Славчева


   Без нито едно регистрирано нарушение приключи днешната съвместна акция на Радио Благоевград и сектор „Пътна полиция“ при ОД на МВР-Благоевград. Инициативата бе под мотото: „Ваканция, здравей! Да се движим безопасно!“ и се проведе на една от най-натоварените пътни отсечки в Благоевград-на автобусната спирка срещу Трето основно училище „Димитър Талев“ в Благоевград.

  „За 2018 година, загиналите по пътищата на България деца са 35, 32 са ранените, 611 са общо загиналите граждани за миналата година-черна статистика, която показва, че трябва да спрем войната на пътя“-категоричен бе младши инспектор Николай Проданов към сектор „Пътна полиция“ при ОД на МВР-Благоевград, който участва в акцията, заедно с колегите му Атанас Атанасов, инспектор в сектор „Пътен контрол“ и Борислав Григоров, инспектор в сектор „Пътна полиция“.

Снимка

  В началото на лятната ваканция на учениците, искахме да проверим каква е готовността на всички ни да бъдем по-толерантни на пътя, по-информирани и отговорни към този важен проблем-пътната безопасност, особено когато става въпрос за нашите деца.

  „Мисля, че вече все повече хора спазват правилата за движение и ние родителите, също трябва да участваме в този процес. Лично аз се старая да го правя“-коментира дама шофьор, която пътуваше със своята дъщеря.

  Неин колега обаче, бе категоричен, че „все още не сме достатъчно толерантни на пътя. Слава богу,  досега не съм попадал на инцидент с дете, но почти всеки ден попадам на ситуации с нетолерантни шофьори“ - коментира един от проверените шофьори.

  Според жителка на Благоевград, в началото на учебната година около Трето основно училище е имало засилено полицейско присъствие, но сега в края на годината, не е така. „А, движението е много натоварено, особено в ранните сутрешни и вечерните часове, когато родителите чакат със своите автомобили децата и така се създава напрежение“-коментира още жената.

  7-годишният Николай призна, че обича да кара колело през летните месеци, но не е много сигурен, дали е достатъчно информиран затова, как да се пази на пътя.

Снимка

  Изводът, от днешната съвместна акция на Радио Благоевград и на служители от сектор „Пътна полиция“ при ОД на МВР-Благоевград, е оптимистичен. При проверени около десетина автомобила, не бе регистрирано нито едно нарушение, а всички изрядни шофьори получиха подарък от нашата медия-диск с фолклорна музика, записан в Звукозаписното студио на Радио Благоевград.

Подробности можете да чуете в репортажа на Биляна Славчева в звуковия файл, снимки - да видите в галерията, а кратко видео - тук - > 

В студиото на Радио Благоевград в предаването "Днес" по темата гостува началникът на Сектор "Пътна полиция" при ОД на МВР-Благоевград инспектор Димитър Николов, можете да чуете в звуковия файл разговора му с водещия Иван Лазов - > 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Поезията на Тил Линдеман с представяне в Благоевград

На 4 декември в Благоевград ще бъде представена книгата „Тил Линдеман: 100 стихотворения“. Това е първият превод на български език на поезията на Тил Линдеман , за която Георги Гаврилов казва, че  в нея:  „Линдеман е много по-открит, раним, на моменти също така брутален и провокативен, но на мен ми стана много по-близък, след като прочетох..

публикувано на 27.11.25 в 16:29
Николай Пеев

Онлайн обучителна платформа връща фокуса върху качественото образование

„Образованието е сред фундаментите, върху които се изгражда всяко развито общество“, заяви в интервю за Радио Благоевград създателят на онлайн образователната платформа EduQuest Николай Пеев. По неговите думи основната мисия на платформата е да насърчава младите хора да развият устойчив интерес към ученето и личностното развитие. Пеев е завършил..

публикувано на 27.11.25 в 16:20

Заплащане при работа по време на празници

Положеният труд по време на официални празници се заплаща с минимум двойно увеличение. Ако трудът е и извънреден, се дължи допълнително 100 % увеличение, каза днес в предаването „Приемна в ефир“ по Радио Благоевград Славянка Симитчийска, директор на Инспеция по труда- Благоевград. От Инспекцията по труда напомнят, че в поредицата от коледни и..

публикувано на 27.11.25 в 14:08

Отлагат се с две години рестрикциите на СЗО към тютюна

Тютюнопроизводството е застрашен земеделски сектор в целия Европейски съюз и по света, и това притеснение идва от рестрикциите на Световната здравна организация, която цели да го ограничи. Темата бе основен акцент в проведената миналата седмица 11-та Конференция на Световната здравна организация /СЗО/ в Женева, КОР-11, на която тютюнопроизводители..

публикувано на 27.11.25 в 13:59

СУИЧЕ с благотворителен концерт за патронния си празник

Средно училище с изучаване на чужди езици „Св. Климент Охридски“ отбеляза патронния си празник с благотворителен концерт . Събитието под надслов „Творци на бъдещето“ по повод 34 години от основаването на учебното заведение събра ученици, преподаватели, родители и гости, които отбелязаха празника с богата и емоционална програма...

публикувано на 26.11.25 в 14:49
Владимир Перев

Нападението над Перев: не инцидент, а акт на омраза

Българският журналист и общественик Владимир Перев стана жертва на физическа и словесна агресия в центъра на Скопие. Нападението, извършено в присъствието на множество свидетели, отново постави въпроса за сигурността на българите в Република Северна Македония и за засилващия се език на омразата срещу тях. В интервю за Радио Благоевград председателят..

публикувано на 26.11.25 в 10:37

Коледният дух завладява Благоевград – сцена за всички и празник за всеки квартал

Започва коледният месец, а Благоевград вече грее в светлини. Тази година общината е подготвила богата и разнообразна коледно-новогодишна програма, в която ще се включат всички културни институти, спортни клубове, училища и читалища, както и популярни гостуващи артисти. В новогодишната нощ благоевградчани и гостите на града ще могат да..

публикувано на 26.11.25 в 10:23