12.00 - 15.00 часа
Водещ: Агнес Манова
Магията на Родопите и една от желаните дестинации – село Момчиловци в топ 100 на посещаваните туристически обекти в България. Легенди, история, природа и вкусни местни ястия представя Албена Пеева, Туристически информационен център.
Разходка из кюстендилското село Стенско, което се слави с плодородните овощни градини със стари сортове череши. Наш гид е кметът Огнян Янев.
Да заживееш 21 дни на село - възможна реалност с "Резиденция баба". Тази година три села – Неговановци, Синаговци и Кошава посрещат млади хора, готови да се потопят в живота на забравените малки населени места. Разговор с Янина Танева от „Фабрика за идеи“, организатори на инициативата. (чуйте звуковия файл)
Най- хубавото време след дългата зима е лятото. За новата си песен „След зимата“ и за посланията, които трябва да отправят днес младите изпълнители е разговорът с Вяра Панталеева. (чуйте звуковия файл)
Любопитни факти за избора на партньора в любовта, според научните изследвания.
Българското сватбено творчество на сцена в село Пещера, община Земен . Организаторът Стоян Стоянов представя събора на сватбите. (чуйте звуковия файл)
И още за старите български сватбени обичаи: Петра и Стоянка от санданското село Пирин ни връщат назад във времето на техните сватби, когато е имало превисване (пребулване) на булката, люлеене на свекървата и кумата и още забравени ритуали. (чуйте звуковия файл)
Любопитни исторически факти свързани с датата 16 февруари. Из славното минало на Горна Джумая, защо е важно първото Освобождение на Благоевград – разговор с д-р Елена Чалгънова от РИМ Благоевград. Надежда чрез струните на цигулката! 13 годишната Михаела Радева от Дупница с първи самостоятелен концерт с благотворителна цел. Разговор..
В рубриката „По детски чисто“: Кои са любимите игри на малчуганите днес? Анкета. Отбелязваме Международния ден на пощальоните и куриерите. Как се е променила професията по темата разговарям с Рослана Джонова, директор административни дейности към една от куриерските фирми в страната. 100 килограмова камбана бе дарена на храма..
Сервизна информация. Неделна проповед на отец Светослав Кючуков. МБАЛ-Благоевград организира дарителска инициатива за нов бронхоскоп, необходим за лечението на пациенти в отделението по реанимация. Фондация „Солидарност в действие“ организира събитие в гр. Радомир на тема: „Как да се справяме с трудните емоции във..
Състезателката на КСТ „Импулс“ Благоевград Никол Милчева спечели шампионата на Италия за двойки по спортни танци – разговор с нея и нейната треньорка и майка Десислава Петачка. Малките футболисти и благотворителните турнири – коментира треньорът Николай Попниколов за участието на „Хлапетата” Благоевград в International Youth Tournament..
Любопитни и исторически факти свързани с датата 14 февруари. От традиционната обща изложба "За любовта и виното", посветена на свети Трифон и свети Валентин – живо включване на репортера Мариана Попова. На празника на археолога среща с младия археолог Павел Христов. В деня на виното и любовта: Един провокативен разговор с..
Старт на фестивалите „Зимна приказка в Рила“ и „Зимна приказка в Пирин“, както и на конкурса за изкуства „Вино и любов“, където празниците „Трифон Зарезан" и „Св. Валентин“ са вплетени в едно. Инициативата за запазване на българските народни изкуства е на хореографа Христо Станков, председател на Българския арт и фолклорен център „Нестия“...
България в капана на корупцията – защо не можем да се измъкнем? Данните от тазгодишния Индекс за възприятие на корупцията ще коментираме с Калин Славов, изпълнителен директор на “Прозрачност без граници”. В очакване на Бюджет 2025: Какво ще предложи правителството - разумна финансова политика или “пари на калпак”? - Разговор по актуалните..