„Пази живота на пътя – шофирай трезво и отговорно“ бе темата на семинара, огранизиран от Главна дирекция „Национална полиция“, който показа какви са усилията на най-важните държавни институции, имащи отношение към темата "безопасно движение".
На семинара бе отчетено, че има намаляване на жертвите при пътно-транспортните произшествия, в сравнение със същия период на миналата година, но постигнатото не е достатъчно. До този момент в страната най-опасен месец е юни, ако говорим за пътното движение. След това в своеобразната класация са месеците май и март. Продължава засиленият контрол върху спазването на основните правила на пътя. Съставени са 1 380 000 хиляди акта за нарушения, 19 хиляди са нарушенията, свързани с употребата на алкохол, а от тях, според закона, престъпления са 2 800 – това са нарушения, свързани с установено количество на алкохола над 1,2 промила. Над 400 хиляди са нарушенията, свързани с превишени скорости на пътя. Това са превишения на скоростта до 30 км/час.
В семинара взеха участие заместник-министърът на вътрешните работи Милко Вернер, началникът на Главна дирекция „Национална полиция“ Христо Терзийски, главният секретар на МВР гл.комисар Ивайло Иванов, Малина Крумова – председател на Държавната агенция „Безопасност на движението по пътищата“, директорът на Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация“ Бойко Рановски, както и проф. Олег Асенов – член на Управителния съвет на Агенция “Пътна инфраструктура“.
На семинара присъстваха 44 журналисти, двама от тях представители на чужди медии. В звуковия файл можете да чуете обръщенията на Христо Терзийски, Милко Вернер, Ивайло Иванов, Малина Крумова и Бойко Рановски.
В звуковите файлове можете да чуете председателя на Държавната агенция „Безопасност на движението по пътищата Малина Крумова, комисар Антон Доклев – началник-отдел „Охранителна полиция“ при ОД на МВР Благоевград, старши инспектор Славчо Ангелов – началник-отдел „Административно-наказателна дейност и отчет на пътно-транспортни произшествия“ при ОД на МВР – Благоевград , старши инспектор Радослав Боюклийски – началник на сектор „Пътна полиция“ при ОД на МВР – Кюстендил.
Срещата между САЩ и Русия в Рияд беше „огромен успех за руската администрация“, коментира в предаването „Събития и личности“ евродепутатът от ГЕРБ/СДС и ЕНП Илия Лазаров. Според него Вашингтон на практика сам е предложил размразяване на отношенията, без Москва да полага сериозни усилия за това. „Предтекстът е, че трябва да се сложи край на войната,..
Бюджетът не е просто финансов документ и закон – той отразява приоритетите на управляващите и посоката, в която ще се развива държавата. Въпреки това, все още не виждаме ясно очертани политики и дългосрочна визия на кабинета "Желязков". Това коментира в предаването "Събития и личности" бившият депутат от „Продължаваме промяната – Демократична България“..
Проектът на Бюджет 2025 породи сериозни дебати относно неговото влияние върху социалната политика, икономиката и гражданските свободи. Политологът и бивш народен представител Калоян Методиев, анализира параметрите на бюджета и предупреди за тревожни тенденции в управлението на страната. Според него, България се намира в момент, в който се прави опит за..
Какви тайни крие древната тракийска цивилизация? Какво ни разкриват следите, оставени от този народ? На тези и много други въпроси отговаря новата книга „Траките – какво трябва да знаете?“, създадена от екип от изтъкнати български учени. В интервю за Радио Благоевград доц. д-р Тодор Чобанов, един от авторите на изданието, разказа за значението на..
България завърши успешно представянето си на международното специализирано изложение Lisbon Food Affair (LFA) - най-големият хранителен панаир в Португалия, който събра повече от 200 компании и над 500 бранда в направленията „Храни и напитки“, „Хорека“ и „Технологии“ в Лисабон. Събитието отбеляза три дни на интензивни търговски разговори и..
Вълна от съпричастност обедини дупничани. На призива за набиране на средства за лечението на Слави Керкенеков се отзовават екипа доброволци от сдружение "Близо до теб" в Дупница. Кампанията успява да отвори сърцата на стотици негови съграждани. За по-малко от три дни с благотворителната инициатива е събрана сумата от 17 000..
1892 – това е годината на основаването на Народния музей, като един от отделите му е именно Етнографския музей в България. А в ефира на Радио Благоевград –БНР директорът проф.д-р Владимир Пенчев предложи своеобразна екскурзия назад във времето, когато са положени усилията на видни историци, етнолози и етнографи за създаването на сегашния Институт..