Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Предстоящи събития – 26 ноември

Редовна сесия ще проведе новоизбраният ОбС в Радомир. По време на заседанието ще се състои избор на зам.-председатели на ОбС, на постоянни комисии и на временна комисия за определяне възнаграждения на кмета на Радомир, председателя на ОбС, на председателите на комисии и на общинските съветници. Сред докладните, които ще разгледат съветниците, са програма за развитие на читалищната дейност в общината през 2020 година и културен календар на читалищата и културните институции. Ще бъдат избрани и представителите на община Радомир в Общото събрание на ВиК-асоциацията в Перник и в Общото събрание на акционерите в МБАЛ "Рахила Ангелова".

Кръгла маса под наслов "100 години Ньой – 100 загубени години" ще се състои в Босилеград, Сърбия, съобщиха организаторите от Културно-информационния център (КИЦ) "Босилеград" и местното сдружение ГЛАС.  "Тази година се навършват 100 години, откакто Ньойската граница ни разделя и противопоставя. Необходимо е осъзнаване и преосмисляне на историческите събития, заради които поколения българи от двете страни на границата страдаме от условията, в които сме поставени преди един век", каза председателят на КИЦ Иван Николов. Кръглата маса ще се състои  днес, от 13.00 часа (местно време).




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Народното събрание изслуша вещи лица по преизчисляването на вота

Народното събрание изслуша част от вещите лица, назначени и участващи по конституционното дело за оспорване на законността на изборите за народни представители в 51-вото Народно събрание.  Пред депутатите те защитиха резултатите от своята работа и отрекоха върху тях да е оказван натиск за промяна на изборните данни. В изслушването се включиха 8 от..

публикувано на 12.03.25 в 15:56

Сдружение "Дебют” представи новия си проект

"Невидими белези" е новият проект на сдружение "Дебют". Той надгражда две основни дейности на сдружението - проектите "Развитие на мрежа Младежки театри срещу омразата" и "Не значи не" и беше представен от председателят на сдружението Лозен Йорданов В настоящия проект също ще има обучение на младежи и заснемане на видеофилми с участието на младежи и..

публикувано на 12.03.25 в 13:59

Санкции за шофьори, паркиращи в пешеходни зони в Кюстендил

Проверки, насочени към спазване на правилата за паркиране в пешеходни зони, зелени площи и тротоари започнаха служители на общината в Кюстендил и Районното управление на МВР в града.  Съвместната контролна дейност ще продължи през следващите месеци, а целта е да се преустанови безразборното паркиране на коли в пешеходни зони и зелени площи. Първата..

публикувано на 12.03.25 в 13:11

Служители на ЮЗДП в залесителна кампания край Рилския манастир

Служители на ЦУ на ЮЗДП се включиха в залесителната кампания по повод 100-годишнината на Седмицата на гората.  На територията на ТП "Рилски манастир", на площи за възстановяване на приоритетни местообитания в зони от Натура 2000 бяха залесени широколистни фиданки от космат дъб. Сухоустойчивият вид е подходящ за залесяване при променящия се в последните..

публикувано на 12.03.25 в 11:33

Полицията в Радомир с превантивни инициативи сред подрастващите

Полицията в Радомир съвместно с Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни организират превантивни беседи срещу употребата на наркотични вещества, вейп и райски газ сред учениците. Гост-лектор ще бъде Петьо Петков, дългогодишен служител в СДВР. Беседите ще бъдат проведени на 18 и 19 март в Младежкия..

публикувано на 12.03.25 в 10:49
Първан Дангов

Глоба до 10 000 лв. за кмета на Дупница за незаконно сметище

Глоба от 3 000 до 10 000 лева ще наложи РИОСВ – София на дупнишкия кмет Първан Дангов за незаконно сметище на общински терен в местността Каратопрак. Информацията е оповестена от министъра на околната среда и водите Манол Генов в отговор на питане от депутата от “Възраждане” Димчо Димчев. Народният представител и негови съпартийци в Дупница разкриха..

публикувано на 12.03.25 в 10:39

Спектакълът „Женитба“ на турне в София, Бургас и Сливен

Спектакълът „Женитба“ на ДТ „Никола Вапцаров” – Благоевград тръгва на национално турне през април 2025, като ще гостува в три български града. Постановката предлага един различен, съвременен прочит на класическата комедия и ще бъде представена в София на 5 април в Театрална работилница „Сфумато“, в Сливен на 10 април в Драматичен театър „Стефан..

публикувано на 12.03.25 в 10:32