„Когато си избрах артистичен псевдоним, исках от името ми да не се разбира, че съм жена“. Това казва първата жена диджей в хип хопа в България – DJ CASS.
Истинското и име е Кристина и е от София. Тя е от хората, които не влизат в рамки и се отличават от тълпата.
„С тази розова коса ме разпознават хората. В чужбина ми е много приятно, когато се разхождам по улиците, там хората са много различни, и когато се появи някой шарен като мен, а те там са много, и хората се радват“, казва DJ CASS.
Кристина споделя, че диджейството все още се смята за мъжка професия. Все повече жени обаче се насочват към нея.
„ Когато аз започнах преди 10-11 години имаше и други момичета DJ в хаус музиката и техното, в хип хопа сякаш нямаше и беше една такава ниша, незапълнена. След мен се появиха още момичета, които имаха желание да пускат. Подкрепяме се. Няма ги тези интриги, които предполагам, че някои хора очакват да ги има“.
Пускала е музика в най-различни кътчета по света. А най-екзотичното място, на което е била канена като DJ, е Мароко.
„Посрещнаха ни много добре. Там сцената е много сериозна и не е толкова шокиращо да видиш жена зад пулта. Мисля, че всички се интересуват от музиката, както и трябва да бъде“.
Усилията в работата на Кристина не остават незабелязани и тя вече е носител на няколко награди за диджеи.
Цялото интервю с DJ CASS чуйте тук ==>Днес, на 18 януари, църквата "Свети Атанасий" в разложкото село Елешница празнува и 190 години от освещаването си. Юбилеят бе отбелязан с празнична света литургия, на която бе поканен и Негово Високопреосвещенство Неврокопският митрополит Серафим със свещеници от Неврокопската духовна околия. В миналото в селото съществували много оброчища, едно от..
На 18 януари се празнува Международният ден на снежния човек. Идеята за рождения ден е на германския колекционер Корнелиус Граетц, който 30 години събира снежни човеци и колекцията му от над 3000 бр. е записана в Книгата на Гинес. Датата е избрана, защото единицата символизира метлата, а осмицата – тялото на снежния човек. Понастоящем рекордът..
Музиката, която пленява, води до нови постижения и е от сърце – това беше основният лайтмотив на срещата в нашия радиоефир с благоевградската поп изпълнителка Мина Сучева, която е и преподавател в Националната музикална академия „Проф.Панчо Владигеров“. Една динамична и изпълнена с лични и професионални събития 2024 година изпраща..
Комисията за защита от дискриминация се самосезира по доклад на д-р Орлин Колев, член на КЗД и преподавател по Конституционно право в Софийския университет „Св. Климент Охридски“. Докладът е внесен с искане за образуване на производство пред КЗД за установяване на непряка дискриминация, произхождаща от чл. 21, ал. 4 от Закона за висшето..
Това е и първото цялостно проучване за появата на произведения на народното творчество в българските вестници и списания преди Освобождението. Автор на задълбоченото изследване „Срещата на устното слово с печатната страница: употреби на фолклора в българския периодичен печат от 60-те и 70-те години на ХХ век" е Николай Вуков, доцент в Института за..
Новото правителство, оглавявано от Росен Желязков, е резултат от невъзможността на демократичните сили през последните години да осъществят истински реформи, заяви Цецка Бачкова от „Синя България“ и бивш депутат от „Демократична България“. В интервю за медията ни тя посочи, че неспособността за реализация на реформи е довела до криза на доверие и..
Политологът и бивш депутат Калоян Методиев отправи остри критики към правителството на Росен Желязков, като го определи като „уродливо съставено“ и „прецедент в новата ни история“. В интервю за Радио Благоевград Методиев заяви, че два месеца преговори между ГЕРБ, БСП, ИТН и ДПС на Ахмед Доган, са довели до правителство, в което „народът отсъства..