В България нараства броят на потребителите, които разчитат на услугите на мобилните оператори.
Всеки договор, който подписва всеки потребител, е с указан срок. Той е една или две години. В договора са посочени условията за ползване на услугите, както и цената. След изтичането на договорите голяма част от представителите на мобилните оператори в офисите на фирмата често заявяват, че подписаният договор е по промоционални цени, които отдавна не са в сила. Затова по традиция те посочват по-висока цена на услугите в новия договор. Тук се нарушава член 229 от Закона за електронните услуги, тъй като клиентът спокойно може да подпише договор при абсолютно същите условия, както и в стария договор. От промяната печели мобилният оператор.
Друго нарушение е това, че клиентът няма възможност при подписване на договор да прочете ведната писмения вариант преди да го подпише. Той се подписва под договор, който вижда само представителят на мобилния оператор на монитора на компютъра.
Експертите препоръчват да не се бърза с подписването на договора преди той внимателно да е прочетен. Още повече има и двуседмичен срок, в който клиентът може да се откаже от подписания вече договор. Това заяви в интервю за Радио Благоевград Богомил Николов – изпълнителен директор на Асоциация „Активни потребители“.
Чуйте разговора на Иван Лазов и анкетите на Бойка Браткова и Лина Пъргова от Разлог:
Осъзнаваме ли тежестта на времето върху нас? Все си казваме „има време“ - има време за това, има време за онова, а то - времето - просто си изтича. Страхът от това да покажем себе си и възможностите си пред света, пък е другата спънка в житейското ни развитие, защото винаги е първо мисълта „Какво ще кажат хората?“. На големия екран в българските..
Любовта към българското и родното, към корените и съхранението на културната идентичност възражда една идея, която намира подкрепа, а именно въвеждането на часове в училище в изучаването на говорещата азбука - глаголицата. Инициативата е на педагога Татяна Атанасова, която след като започва да обучава своите ученици да пишат с глаголически..
Фондация „Живот със синдром на Даун“ осигурява напълно безплатни индивидуални тренировки по плуване за деца и младежи със синдром на Даун от 2018г. Проектът по адаптирано плуване се провежда в различни градове в България. Децата и младежите не само се научават да плуват, но се превърнаха и в състезатели на регионални, национални и международни..
В навечерието сме на най-светлия, най-топлия и празничен месец от годината – декември. Месецът, който свързваме със семеен уют, топла стая, пълна с усмивки, любов, споделеност и искрящи от радост детски очи. Декемрви е богати трапези, пълни с много лакомства и много подаръци за любимите хора, грижливо подбрани и опаковани от нас под голямата семейна..
Стартира 14-ото издание на престижния конкурс „Наградите на БАИТ“, който всяка година отличава иновации, постижения и приноси в сферата на информационните и комуникационните технологии (ИКТ). Веднага след началото, първите кандидатури са подадени от ученици и студенти в категорията „Младежка награда“. Сред проектите, които вече впечатлиха журито, е..
Депутатът Тома Биков представи през седмицата своята най-нова книга „Българските контрареволюции и краят на идеологиите“. В предаването “Събития и личности” Биков поясни, че изданието е продължение на предишната му книга - „Българските революции“, издадена преди четири години. Книгата проследява как големите исторически фигури и техните действия са..
В интервю за Радио Благоевград политологът и бивш депутат в 50-то НС Калоян Методиев отправи сериозни критики към настоящата политическа ситуация в страната, като заяви, че изборният процес е компрометиран, а резултатите от него водят до дълбока институционална криза. Методиев изтъкна, че Благоевградска област е емблематичен пример за нарушения по..