Любовта и ролята на бабата и дядото в отглеждането на детето са безспорни. Особено у нас, където грижите за малкия наследник се поемат от възрастните членове на семейството. Много често в стремежа си да дадат цялата любов, на която са способни, бабата и дядото често прекаляват с демонстрациите на това колко добри могат да бъдат и колко много го обичат. Със сигурност сте чули твърдението, че внуците се обичат повече от децата, защо е така и какво точно променя една майка превърнала се в баба, ето какво мисли по въпроса Рени, горда баба на 3-годишен внук.
„Аз съм майка и като майка съм много строга. Като баба някак си тази строгост я няма. Усещам, че е грешка, но е така. Карам се, но по друг начин. Гледам с добро. Като млада майка бях много строга, много се карах, докато сега се опитвам да говоря, да разбере, а не толкова да се карам”.
Бабите играят специална роля в развитието на децата. Докато родителите възпитават и учат отроците си, бабите предимно ги обичат и глезят твърди още гордата баба Рени
„Бабите и дядовците това са хората, които можем да помагаме. Начинът, по които се възпитават децата, по който растат е по-различен от това, което е било, когато ние сме били млади”
И ако бабите учат внуците си на любов, то на какво пък внуците учат своите баби, според Рени:
„Техниката е много напред и ние като баби не сме чак толкова добри и ми прави впечатление, че колкото и да е малък, той е много по-напред от нас”.
А любовта баба – внуче е двустранна.
Баба Рени можете да чуете в репортажа на Латинка Павлова – >
Днес, на 18 януари, църквата "Свети Атанасий" в разложкото село Елешница празнува и 190 години от освещаването си. Юбилеят бе отбелязан с празнична света литургия, на която бе поканен и Негово Високопреосвещенство Неврокопският митрополит Серафим със свещеници от Неврокопската духовна околия. В миналото в селото съществували много оброчища, едно от..
На 18 януари се празнува Международният ден на снежния човек. Идеята за рождения ден е на германския колекционер Корнелиус Граетц, който 30 години събира снежни човеци и колекцията му от над 3000 бр. е записана в Книгата на Гинес. Датата е избрана, защото единицата символизира метлата, а осмицата – тялото на снежния човек. Понастоящем рекордът..
Музиката, която пленява, води до нови постижения и е от сърце – това беше основният лайтмотив на срещата в нашия радиоефир с благоевградската поп изпълнителка Мина Сучева, която е и преподавател в Националната музикална академия „Проф.Панчо Владигеров“. Една динамична и изпълнена с лични и професионални събития 2024 година изпраща..
Комисията за защита от дискриминация се самосезира по доклад на д-р Орлин Колев, член на КЗД и преподавател по Конституционно право в Софийския университет „Св. Климент Охридски“. Докладът е внесен с искане за образуване на производство пред КЗД за установяване на непряка дискриминация, произхождаща от чл. 21, ал. 4 от Закона за висшето..
Това е и първото цялостно проучване за появата на произведения на народното творчество в българските вестници и списания преди Освобождението. Автор на задълбоченото изследване „Срещата на устното слово с печатната страница: употреби на фолклора в българския периодичен печат от 60-те и 70-те години на ХХ век" е Николай Вуков, доцент в Института за..
Новото правителство, оглавявано от Росен Желязков, е резултат от невъзможността на демократичните сили през последните години да осъществят истински реформи, заяви Цецка Бачкова от „Синя България“ и бивш депутат от „Демократична България“. В интервю за медията ни тя посочи, че неспособността за реализация на реформи е довела до криза на доверие и..
Политологът и бивш депутат Калоян Методиев отправи остри критики към правителството на Росен Желязков, като го определи като „уродливо съставено“ и „прецедент в новата ни история“. В интервю за Радио Благоевград Методиев заяви, че два месеца преговори между ГЕРБ, БСП, ИТН и ДПС на Ахмед Доган, са довели до правителство, в което „народът отсъства..