Изобретението на денталните импланти се случва преди стотици години, има исторически данни, че дървени дентални импланти са използвани още от египетските фараони. През последните 20 години науката имплантология е доста ускорена. За напълно или частично обеззъбени пациенти се препоръчват така наречените базални импланти.
Попитахме д-р Михаил Главинов каква е разликата между базалните импланти и останалите. Основните разлики, които можем да отличим са: при конвенционалните импланти периодът на интеграция е между 2 и 4 месеца, а при базалните – само 3 – 5 дена; базалните зъбни импланти се поставят в най-твърдата кост (кортикалис), вместо в гъбестата кост, както е при стандартните варианти и затова базалните импланти са много подходящи за хора, при които има минимално количество кост. Базалните импланти са по-доброто решение за пациентите с пародонтит, пушачите или диабетиците, станали жертва на липса на зъби.
Здравите зъби не са само красива усмивка, те са отговорни за начина на хранене и говора. Безспорно е мнението, че грижата за зъбите е от изключително значение за цялостното здраве на човека.
Д-р Михаил Главинов в интервю на Силвия Домозетска можете да чуете в звуковия файл – >
"БЕЗ КРИЛА" е филм, вдъхновен от истинската история на лекоатлета, параолимпиец и трикратен шампион на скок дължина за хора с увреждания - Михаил Христов. Михаил на 14 години губи двете си ръце заради токов удар. След това става състезател по дълъг скок и печели световна титла за параолимпийци, а после измисля нов вид протези и започва да ги..
Днес, на 18 януари, църквата "Свети Атанасий" в разложкото село Елешница празнува и 190 години от освещаването си. Юбилеят бе отбелязан с празнична света литургия, на която бе поканен и Негово Високопреосвещенство Неврокопският митрополит Серафим със свещеници от Неврокопската духовна околия. В миналото в селото съществували много оброчища, едно от..
На 18 януари се празнува Международният ден на снежния човек. Идеята за рождения ден е на германския колекционер Корнелиус Граетц, който 30 години събира снежни човеци и колекцията му от над 3000 бр. е записана в Книгата на Гинес. Датата е избрана, защото единицата символизира метлата, а осмицата – тялото на снежния човек. Понастоящем рекордът..
Музиката, която пленява, води до нови постижения и е от сърце – това беше основният лайтмотив на срещата в нашия радиоефир с благоевградската поп изпълнителка Мина Сучева, която е и преподавател в Националната музикална академия „Проф.Панчо Владигеров“. Една динамична и изпълнена с лични и професионални събития 2024 година изпраща..
Комисията за защита от дискриминация се самосезира по доклад на д-р Орлин Колев, член на КЗД и преподавател по Конституционно право в Софийския университет „Св. Климент Охридски“. Докладът е внесен с искане за образуване на производство пред КЗД за установяване на непряка дискриминация, произхождаща от чл. 21, ал. 4 от Закона за висшето..
Това е и първото цялостно проучване за появата на произведения на народното творчество в българските вестници и списания преди Освобождението. Автор на задълбоченото изследване „Срещата на устното слово с печатната страница: употреби на фолклора в българския периодичен печат от 60-те и 70-те години на ХХ век" е Николай Вуков, доцент в Института за..
Новото правителство, оглавявано от Росен Желязков, е резултат от невъзможността на демократичните сили през последните години да осъществят истински реформи, заяви Цецка Бачкова от „Синя България“ и бивш депутат от „Демократична България“. В интервю за медията ни тя посочи, че неспособността за реализация на реформи е довела до криза на доверие и..