Снимачният процес стартира на 7 септември тази година. Сценарият е мотивиран от грешките, които допускаме като родители, при възпитанието на нашите деца. Филмът разказва за живота на младо момиче, което точно е загубило баща си и се е преместила заедно с майка си да живеят в град Поморие. Там младото момиче среща подкрепата на съседското дете, но родителите му са твърдо против тяхното приятелство. Сценарист и режисьор на филма е Васил Енев.
“Аз родом съм от Бургас. Дълги години не съм живял в района, където съм роден и сега ми се искаше първото нещо, което снимаме за тази тежка година да бъде точно на морето. Бяхме 5 до 6 човека и половина екип. Пълнометражен филм с толкова малък екип. Снимали сме и без прекъсване за почивка", каза за предаването „Звездопад в Благоевград“ Васил Енев.
Във филма участват актьори като Яна Маринова, Александър Христозов, Петър Петров- Пепе и много деца.
„Дали се работи трудно с деца? Работата е на кантар. С част от децата се работи изключително лесно, с друга част, не че е трудно, просто трябва повече внимание и на моменти дори налудничав подход, детински, за да може да им се привлече вниманието“, сподели режисьорът.
Като най-голямо предизвикателство Васил Енев определя самото организиране на снимките. Това е и дебютният филм на Енев. Не скирива, че обмисля идеята филмът да премине извън пределите на страната ни:
„Обмисляме да го пуснем на Международни фестивали. Но все още чакаме да видим финалния вариант на филма, поради простата причина, че на мен ми е дебютен, 93% от актьорския състав също са дебютанти“, разкри сценаристът.
Премиерата на филма „360“ ще бъде средата на декември в Поморие.
Интервюто на Васил Енев за предаването "Звездопад в Благоевград" чуйте от звуковия файл =>Срещата между САЩ и Русия в Рияд беше „огромен успех за руската администрация“, коментира в предаването „Събития и личности“ евродепутатът от ГЕРБ/СДС и ЕНП Илия Лазаров. Според него Вашингтон на практика сам е предложил размразяване на отношенията, без Москва да полага сериозни усилия за това. „Предтекстът е, че трябва да се сложи край на войната,..
Бюджетът не е просто финансов документ и закон – той отразява приоритетите на управляващите и посоката, в която ще се развива държавата. Въпреки това, все още не виждаме ясно очертани политики и дългосрочна визия на кабинета "Желязков". Това коментира в предаването "Събития и личности" бившият депутат от „Продължаваме промяната – Демократична България“..
Проектът на Бюджет 2025 породи сериозни дебати относно неговото влияние върху социалната политика, икономиката и гражданските свободи. Политологът и бивш народен представител Калоян Методиев, анализира параметрите на бюджета и предупреди за тревожни тенденции в управлението на страната. Според него, България се намира в момент, в който се прави опит за..
Какви тайни крие древната тракийска цивилизация? Какво ни разкриват следите, оставени от този народ? На тези и много други въпроси отговаря новата книга „Траките – какво трябва да знаете?“, създадена от екип от изтъкнати български учени. В интервю за Радио Благоевград доц. д-р Тодор Чобанов, един от авторите на изданието, разказа за значението на..
България завърши успешно представянето си на международното специализирано изложение Lisbon Food Affair (LFA) - най-големият хранителен панаир в Португалия, който събра повече от 200 компании и над 500 бранда в направленията „Храни и напитки“, „Хорека“ и „Технологии“ в Лисабон. Събитието отбеляза три дни на интензивни търговски разговори и..
Вълна от съпричастност обедини дупничани. На призива за набиране на средства за лечението на Слави Керкенеков се отзовават екипа доброволци от сдружение "Близо до теб" в Дупница. Кампанията успява да отвори сърцата на стотици негови съграждани. За по-малко от три дни с благотворителната инициатива е събрана сумата от 17 000..
1892 – това е годината на основаването на Народния музей, като един от отделите му е именно Етнографския музей в България. А в ефира на Радио Благоевград –БНР директорът проф.д-р Владимир Пенчев предложи своеобразна екскурзия назад във времето, когато са положени усилията на видни историци, етнолози и етнографи за създаването на сегашния Институт..