Национален ученически конкурс за зелени идеи „Млад иноватор“ провокира мисленето на децата и младежите в посока опазване на околната среда. В конкурсa могат да се включат деца от първи до дванайсти клас.
“Идеята ни е да насочим вниманието върху реалните възможности и практични решения, с които могат да допринесат за подобряването на условията в средата, в които живеем. Децата следва да предложат своята иновативна идея, свързана с опазването на околната среда и зеленото и устойчиво бъдеще. Категориите тази година: първата е от първи до седми клас. В нея децата се включват с рисунка и с кратко описание на това, което ги мотивира и провокира да участват в конкурса. Втората категория е голямата ни категория за проект. Тя е за ученици от осми до дванайсти клас. Децата следва да представят своя проект под формата на кратко видео, в което се включва представянето на екипа, описание на проблема, който разглеждат, както и резултатите, които биха искали да постигнат. Следва да изготвят и проектно предложение. То включва името на проекта, участниците, както и ясно поставени цели за изпълнение, също и финансов план. Третата категория, която добавихме тази година, е по-скоро като посланик на мисията на конкурса. В нея даваме малко повече свобода на участниците. Тя включва всички възрастови категории. Идеята е да се включат както желаят, споделяйки пост в социалните мрежи- снимка, видео и този пост да представя тяхната идея и това, с което свързват конкурса“, разясни в ефира на Радио Благоевград Теодора Иванова, координатор на конкурса.
Крайният срок за подаване на предложенията е 31.01.2021 г. на сайта - www.mladinovator.bg.
На 4 декември в Благоевград ще бъде представена книгата „Тил Линдеман: 100 стихотворения“. Това е първият превод на български език на поезията на Тил Линдеман , за която Георги Гаврилов казва, че в нея: „Линдеман е много по-открит, раним, на моменти също така брутален и провокативен, но на мен ми стана много по-близък, след като прочетох..
„Образованието е сред фундаментите, върху които се изгражда всяко развито общество“, заяви в интервю за Радио Благоевград създателят на онлайн образователната платформа EduQuest Николай Пеев. По неговите думи основната мисия на платформата е да насърчава младите хора да развият устойчив интерес към ученето и личностното развитие. Пеев е завършил..
Положеният труд по време на официални празници се заплаща с минимум двойно увеличение. Ако трудът е и извънреден, се дължи допълнително 100 % увеличение, каза днес в предаването „Приемна в ефир“ по Радио Благоевград Славянка Симитчийска, директор на Инспеция по труда- Благоевград. От Инспекцията по труда напомнят, че в поредицата от коледни и..
Тютюнопроизводството е застрашен земеделски сектор в целия Европейски съюз и по света, и това притеснение идва от рестрикциите на Световната здравна организация, която цели да го ограничи. Темата бе основен акцент в проведената миналата седмица 11-та Конференция на Световната здравна организация /СЗО/ в Женева, КОР-11, на която тютюнопроизводители..
Средно училище с изучаване на чужди езици „Св. Климент Охридски“ отбеляза патронния си празник с благотворителен концерт . Събитието под надслов „Творци на бъдещето“ по повод 34 години от основаването на учебното заведение събра ученици, преподаватели, родители и гости, които отбелязаха празника с богата и емоционална програма...
Българският журналист и общественик Владимир Перев стана жертва на физическа и словесна агресия в центъра на Скопие. Нападението, извършено в присъствието на множество свидетели, отново постави въпроса за сигурността на българите в Република Северна Македония и за засилващия се език на омразата срещу тях. В интервю за Радио Благоевград председателят..
Започва коледният месец, а Благоевград вече грее в светлини. Тази година общината е подготвила богата и разнообразна коледно-новогодишна програма, в която ще се включат всички културни институти, спортни клубове, училища и читалища, както и популярни гостуващи артисти. В новогодишната нощ благоевградчани и гостите на града ще могат да..