Отдавна сме се убедили, че човешките възможности нямат предел. Това го доказва и ултрамаратонецът Краси Георгиев. Той има над 60 маратона - бягал е от Арктика до Камбоджа и в пустинята Сахара, и с масаи, и с будисти. Свикнал е с трудностите, а в последните години се опитва да насочи вниманието на обществото към различни благотворителни каузи.
„Мотивира ме търсенето на себе си. Аз вярвам, че ти не можеш да научиш нещо повече за себе си, ако ти не направиш нещо, което до сега не си правил. Така аз разбирам повече за самия себе си. Един от най-големите ми уроци е, че започнах да се обичам. Аз дълги години прекарах в това, че не харесвах как се държа, как изглеждам, как мисля за себе си. След като започнах да бягам и да се предизвиквам започнах да обичам себе си. Не отделяме достатъчно внимание към това какви сме ние“, каза за предаването „Звездопад в Благоевград“ Краси Георгиев.
Едно от последните предизвикателства пред ултрамаратонеца бе дърпането на автомобил.
„Това предизвикателство беше абсурдно. Аз съм бегач, аз бягам на дълги разстояния, но това е моето любопитство, моята любов към предизвикателствата. Аз искам да се впускам в неща, в които не може да кажете, че са за мен. Това теглене не е само теглене за мен. С това цялото нещо исках да кажа на хората- „абе, дръж се по-добре с хората около нас, защото не знаем кой какъв товар носи.“, сподели още авантюристът.
В момента Краси Георгиев отново предизвиква себе си. Този път като водещ на тв предаване.
На 18 януари се празнува Международният ден на снежния човек. Идеята за рождения ден е на германския колекционер Корнелиус Граетц, който 30 години събира снежни човеци и колекцията му от над 3000 бр. е записана в Книгата на Гинес. Датата е избрана, защото единицата символизира метлата, а осмицата – тялото на снежния човек. Понастоящем рекордът..
Музиката, която пленява, води до нови постижения и е от сърце – това беше основният лайтмотив на срещата в нашия радиоефир с благоевградската поп изпълнителка Мина Сучева, която е и преподавател в Националната музикална академия „Проф.Панчо Владигеров“. Една динамична и изпълнена с лични и професионални събития 2024 година изпраща..
Комисията за защита от дискриминация се самосезира по доклад на д-р Орлин Колев, член на КЗД и преподавател по Конституционно право в Софийския университет „Св. Климент Охридски“. Докладът е внесен с искане за образуване на производство пред КЗД за установяване на непряка дискриминация, произхождаща от чл. 21, ал. 4 от Закона за висшето..
Това е и първото цялостно проучване за появата на произведения на народното творчество в българските вестници и списания преди Освобождението. Автор на задълбоченото изследване „Срещата на устното слово с печатната страница: употреби на фолклора в българския периодичен печат от 60-те и 70-те години на ХХ век" е Николай Вуков, доцент в Института за..
Новото правителство, оглавявано от Росен Желязков, е резултат от невъзможността на демократичните сили през последните години да осъществят истински реформи, заяви Цецка Бачкова от „Синя България“ и бивш депутат от „Демократична България“. В интервю за медията ни тя посочи, че неспособността за реализация на реформи е довела до криза на доверие и..
Политологът и бивш депутат Калоян Методиев отправи остри критики към правителството на Росен Желязков, като го определи като „уродливо съставено“ и „прецедент в новата ни история“. В интервю за Радио Благоевград Методиев заяви, че два месеца преговори между ГЕРБ, БСП, ИТН и ДПС на Ахмед Доган, са довели до правителство, в което „народът отсъства..
В интервю за Радио Благоевград лидерът на “Републиканци за България” Цветан Цветанов сподели своята оценка за кабинета „Желязков“. Той отбеляза, че наличието на редовно правителство дава известна надежда за стабилност и възможност за парламентарен контрол върху изпълнителната власт, както и за засилване на международното присъствие на страната...