Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Волейболният “Пирин“/Разлог/-в дълбока криза или с малък капацитет?

Волейболистите на ЦСКА записаха втори успех в Първата осмица на Суперлигата, след като надделяха като домакини над „Пирин“ (Разлог) с 3:1 гейма (25:19, 25:22, 17:25, 25:21) в отложен мач от пети кръг, изигран в зала "Васил Симов". Воденият от Александър Попов тим е предпоследен, седми в таблицата с 6 точки , разложани остават на последната осма позиция с 1 точка (8 поражения).

Играчите на ЦСКА имаха превъзходство през по-голямата част от срещата и бяха по-стабилни в елементите във важните моменти. Волейболистите от Югозапада имаха своите силни моменти, но не удържаха темпото, за да стигнат до нещо повече от гейм. Столичани бяха доминиращи от самото начало, като плавно увеличаваха преднината си. Атаката бе ключовият елемент за успеха на "армейците", като главни действащи лица бяха младите Георги Татаров и Димитър Димитров.

Възходящата линия на домакините продължи и в следващия гейм, но допуснаха повече непредизвикани грешки в сравнение с противника. Това ,обаче ,не бе от значение за развоя на частта, затворена с комфортна преднина. „Пирин“/Разлог/ показа съвсем различно лице в следващите минути, като пое напълно инициативата. Пасивът се стопи и това окрили в известна степен състезателите на Северин Димитров.До средата на решителния гостите бяха водещи. До 19-та точка интригата бе жива, но след това „Пирин“ започна да грешат и ЦСКА се възползва от това. Столичните волейболисти се мобилизираха и не срещнаха проблеми до края.

Най-резултатен за победителите очаквано бе Димитър Димитров със страхотните 37 точки (3 блокади). Георги Татаров добави 11 точки (2 блокади). За съперника Александър Симеонов с 15 точки, 13 точки реализира Благовест Катранджиев (1 блокада). 

В следващия 10-ти „Пирин“ има възможно най-трудното домакинство-в Разлог му гостува „Хебър“/Пазарджик/-лидер във временното класиране.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Дупница отново ще „облича“ дърветата със зимни дрехи

За седма година поредна година започна благотворителната инициатива „Споделената зима е топла“.  Организатори са отново от екипа на  сдружение „Близо до теб“ в Дупница. Призивът към жителите на града е да се включат в превърналата се в традиционна кампания за даряване на топли връхни дрехи за нуждаещите се хора.  До 15 ноември в..

публикувано на 16.10.25 в 17:19

Конкурс-рецитал по повод Деня на народните будители се организира в Благоевград

Общински младежки парламент Благоевград към  ЦПЛР – Център за личностно и творческо развитие на децата на Благоевград, организира конкурс-рецитал, посветен на Деня на народните будители. Събитието ще се проведе на 29 октомври 2025 г. с начален час 10:00 часа и цели да даде сцена на ученици от града да представят българската литература по..

публикувано на 16.10.25 в 14:36

Грижи за кучетата през есента

Есента е прекрасно време от годината, но също така е истинско предизвикателство за собствениците на кучета, които трябва да защитят своите четириноги приятели от опасностите на сезона. Това обикновено не изисква много усилия. Използването на подходяща екипировка и облекло и информираността за някои потенциални опасности в заобикалящата среда..

публикувано на 16.10.25 в 10:51

С 20% по-малко са средствата за земеделие за България след 2027 г.

България ще има достъп до значителни средства в рамките на следващия многогодишен бюджет на Европейския съюз за периода 2028-2034 г. Към момента около 65% от средствата все още не са насочени към конкретни проекти. Това заяви европейският комисар по земеделието Кристоф Хансен, по време на срещата си с представители на по-големите земеделски..

публикувано на 16.10.25 в 10:32

Престижно отличие за благоевградския позитивен психолог Денис Никифоров

В ефира на Радио Благоевград в предаването „Ефир за приятели“ гостува Денис Никифоров – психолог от Благоевград, редовен докторант по позитивна психология към ПУ „Паисий Хилендарски” в Пловдив и носител на престижната награда „Психолог“ от 31-вото издание на Националните награди по мода, шоу и бизнес „Топ 10“, провели се в София и организирани от..

публикувано на 15.10.25 в 13:38

190 години духовност и вяра: Храм „Света Параскева“ в село Скребатно

С празнична програма, курбан за здраве, благотворителен базар и родова среща на Петковден село Скребатно тържествено отбеляза 190 години от построяването на своята светиня — храма „Света Параскева“, един от най-старите и най-обичани възрожденски храмове в Пиринския край. Храмът е изграден през 1835 г. , в сърцето на Възраждането, и оттогава..

публикувано на 15.10.25 в 13:18

Под въпрос ли е работата на парламента и правителството? Анализът на Калоян Ханджийски

След резултата на ГЕРБ на извънредния местен вот в Пазарджик, лидерът на партията Бойко Борисов отправи сериозни закани към управляващото мнозинство. В изказванията си той обяви, че депутатите от ГЕРБ повече няма да осигуряват кворум за заседанията на Народното събрание и заговори за възможно преформатиране на властта или предсрочни избори. Повод за..

публикувано на 15.10.25 в 11:45