“Светулко и усмивката“ е новата детска книжка на автора Мария Маринова, която от дълги години живее в Сандански. Книжката има за цел да напомни на малки и големи да се усмихват по-често:
„В книжката има 7 приказки. Римувани, с истории нечувани. Това подсказва на читателите, че освен, че са приказки те са и римувани. Това улеснява възприемането на самия текст. Светулко е олицетвроение на Светлината, без която светът не може, а усмивката е нещо без което светът е немислим.“, каза в ефира на Радио Благоевград Мария Маринова.
Авторката има зад гърба си вече 18 книги, от които само 3 са за възрастни:
„Да пишеш за деца е отговорност. Децата са много критична аудитория. Толкова са откровени, толкова са истински.Те веднага казват какво мислят. Ние възрастните можем да научим много неща от децата. Децата не са злопаметни. Децата вечно са усмихнати, а ние сме повече намръщени. Усмивката облагородява лицето на човек.", допълни детската писателка.
Заради пандемията от КОВИД-19 книгата "Светулко и усмивката" все още не е представена пред публиката. Мария Маринова се надява скоро отново да има възможност да се срещне със своите малки читатели.
Ива автори, които успяват да се превърнат в глас на своето поколение. И да го изрекат - с болките, разочарованията, надеждите. И да останат - да живеят във и чрез следващи поколения, отново и отново. Такъв поет беше Георги Рупчев , с когото се разделихме на 28.11.2001 г. Спомнихме си за него и в изданието на "Арт сезони" на 30 ноември чрез първата чест..
Осъзнаваме ли тежестта на времето върху нас? Все си казваме „има време“ - има време за това, има време за онова, а то - времето - просто си изтича. Страхът от това да покажем себе си и възможностите си пред света, пък е другата спънка в житейското ни развитие, защото винаги е първо мисълта „Какво ще кажат хората?“. На големия екран в българските..
Любовта към българското и родното, към корените и съхранението на културната идентичност възражда една идея, която намира подкрепа, а именно въвеждането на часове в училище в изучаването на говорещата азбука - глаголицата. Инициативата е на педагога Татяна Атанасова, която след като започва да обучава своите ученици да пишат с глаголически..
Фондация „Живот със синдром на Даун“ осигурява напълно безплатни индивидуални тренировки по плуване за деца и младежи със синдром на Даун от 2018г. Проектът по адаптирано плуване се провежда в различни градове в България. Децата и младежите не само се научават да плуват, но се превърнаха и в състезатели на регионални, национални и международни..
В навечерието сме на най-светлия, най-топлия и празничен месец от годината – декември. Месецът, който свързваме със семеен уют, топла стая, пълна с усмивки, любов, споделеност и искрящи от радост детски очи. Декемрви е богати трапези, пълни с много лакомства и много подаръци за любимите хора, грижливо подбрани и опаковани от нас под голямата семейна..
Стартира 14-ото издание на престижния конкурс „Наградите на БАИТ“, който всяка година отличава иновации, постижения и приноси в сферата на информационните и комуникационните технологии (ИКТ). Веднага след началото, първите кандидатури са подадени от ученици и студенти в категорията „Младежка награда“. Сред проектите, които вече впечатлиха журито, е..
Депутатът Тома Биков представи през седмицата своята най-нова книга „Българските контрареволюции и краят на идеологиите“. В предаването “Събития и личности” Биков поясни, че изданието е продължение на предишната му книга - „Българските революции“, издадена преди четири години. Книгата проследява как големите исторически фигури и техните действия са..