Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

У нас се повишава интересът към азиатски и африкански валути


От началото на годината се отбелязва значителен нарастващ интерес към дирхама. Друга търсена валута е египетският паунд, който почти не се намира в момента у нас, както  и доминиканското песо.Причината за този интерес към екзотични валути, според експертите се корени в по-честите пътувания към топли дестинации, като Дубай, Обединените Арабски Емирства и Египет, които през нормални времена са тенденция в този период от годината, а сега са своеобразно „бягство“ от социалната изолация.

Според експерти от една от водещите туристически агенции у нас през последните няколко месеца определено се отчита интерес към пътувания до Египет, главно с чартърни полети.Ситуацията е много динамична, така че трудно може да се говори за траен повишен интерес към дадена дестинация, тъй като мерките срещу корона вируса представляват относителна величина за кратко време.

Сред европейските валути, които определено страдат от липса на внимание, най-желани са сръбските динари. Вероятно дестинацията е предпочитана от българите най-вече заради по-краткото разстояние. Според финансовите експерти, интересът към валутата расте пропорционално на рекламирането на дадена туристическа дестинация. На хората им се пътува много и следят всяка възможност, за която има публична информация.

Разговорът на Иван Лазов с дилъра Кирилка Епитропова дава повече информация по тази тема.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Природата има четири сезона и всички си струват гледането

Зелена през пролетта, златиста през лятото, огнена през есента и снежнобяла през зимата – природата в България има четири сезона и всички те си струват гледането. За разлика от хитовите сериали, които чакаме с нетърпение пред малкия екран, сезоните на природата са ограничени. Нещо повече. Можем да загубим и тези, които имаме. За да не позволи това..

публикувано на 17.12.24 в 12:42

Вече наистина сме в Европа

От 1-ви януари 2025-та година отпада сегашният граничен контрол на пунктовете към Гърция и Румъния. Преминаването ще става свободно, като граничният контрол ще бъде в една 30- километрова зона и то само по необходимост и по преценка на граничните власти. В студиото на Радио Благоевград бившият вътрешен министър проф. д-р Веселин Вучков обясни..

публикувано на 17.12.24 в 12:37

Футболният „Пирин“ (Гоце Делчев) има все още неразгърнат потенциал

Отборът на „Пирин“(Гоце Делчев) излезе в зимна ваканция. Тази година за неврокопчани бе доста интересна. Започна я в четвърта и я завършва в Югозападната трета лига, в която е на 9-о място, 4 равенства и 7 загуби с актив от 25 точки. Както в началото на предишната година, така и в нейния край отборът е воден от старши треньора Димитър..

публикувано на 17.12.24 в 11:25

Благотворителна кампания „За ближния“ в Благоевград

За втора поредна година Енорийски център към храм „Свети Николай“ и Сдружение за благотворителни и социални инициативи „Полети“ организират благотворителна кампания „За ближния“ в Благоевград. Тя цели да подкрепи доброволческата кухня за бедни към храма и семейства в нужда. До 25 декември се събират дълготрайни продукти. „Надяваме се с този..

публикувано на 17.12.24 в 10:51

Никой кмет не иска да увеличава данъци, но е време да модернизираме Благоевград

Крайно време е Благоевград да се насочи към своята модернизация, която беше отлагана много дълго. В нашата програма има амбициозни цели, свързани с управление на отпадъците - умно събиране, разделяне и рециклиране, което изисква инвестиции в машини, нови съдове, софтуер… Нашият град има добре работеща система, но само за смесено събиране на отпадъци...

публикувано на 17.12.24 в 09:26

Наредбата за синя зона в Благоевград трябва да бъде прецизирана

Проектонаредбата за платеното паркиране и престой в Благоевград трябва да бъде прецизирана, преди да влезе за обсъждане и гласуване на сесия. Това мнение изрази в ефира на Радио Благоевград бившият общински съветник Кирил Илиев. Той се позова на експертизата отпреди години, когато в качеството му на представител в местния парламент участва в..

публикувано на 16.12.24 в 14:30

„Да бъдеш гелина“ стана част от „Живите човешки съкровища“

"Да бъдеш гелина: Традиционна сватба от с. Рибново" вече е във вписаните в Националната представителна листа на елементи на нематериално културно наследство - Националната система „Живи човешки съкровища – България“ – 2024.  „Нашият ритуал е уникален. Той датира от стари времена. Всяка година обаче се изменя. Слагат се много различни неща...

публикувано на 16.12.24 в 11:29