Две лица, които не са били маскирани, са извършили обир в един от офисите на "Изипей" в Разлог, който се намира на ул. "Черна река" срещу МБАЛ - Разлог. Около 12.00 ч са влезли, като обикновени клиенти, заплашили са обслужващия служител и са поискали наличните пари. Напуснали са бързо. Мястото е оживено заради намиращите се наблизо хранителен магазин и кафе сладкарница. По информация на служителя двамата са били въоръжени с пистолет.
В момента всички входно-изходни артерии на Разлог се охраняват от полиция и жандармерия. Пропускат се автомобили след обстойна проверка на пътници и шофьор. Полицейски патрул има и на околовръстния път, в посока Банско - Разлог - Симитли. Продължават оперативно-издирвателните мероприятия. В самия град няма напрежение сред хората. През последните 2 седмици има присъствие на жандармерия, заради случая с пребития младеж в ромския квартал.
Във връзка с предстоящите абитуриентски балове и с цел обезпечаване на обществения ред и безопасността на гражданите, Община Благоевград издаде заповед в координация с ОД на МВР за временна организация на движението и паркирането в определени зони на областния център. За времето от 17:00 до 21:00 часа на 24, 25 и 26 май се ограничава движението на..
Работници от общинското предприятие "Чистота, озеленяване и благоустройство" в Бобов дол, се събраха на протест тази сутрин в 7:30 часа пред предприятието. Недоволсрвото на протестиращите е срещу решение на Общинския съвет от 19 май, с което беше сменен директорът му. С решение на общинските съветници, на мястото на Георги Андонов беше назначен..
С голямо тържество в обновения двор на ДГ „Здравец“ бяха отбелязани 55 години от създаването на детското заведение. Гости на празничното събитието бяха областният управител на област Благоевград Георги Динев, Боряна Шалявска – зам.-кмет по образование, бизнес развитие, социална и здравна политика, председателят на Общинския съвет Благоевград..
Заради възникнала авария на главен водопровод, днес временно ще бъде преустановено водоподаването за квартал "Струмско" и промишлената зона по улица "Вихрен". На място работят екипи на ВиК, които вече са започнали дейности по отстраняване на проблема. От дружеството уверяват, че ще положат всички усилия аварията да бъде отстранена възможно най-бързо...
По случай 1 юни – Международен ден на детето – Община Сандански организира вълнуващ спортен празник, посветен на спорта и децата. Събитието ще се проведе в рамките на 3 дни на пл. „България“ и ще предложи богата програма от спортни турнири и забавления. Децата ще имат възможност да премерят сили в турнири по футбол и баскетбол, които ще..
Допълнителният договор, който определя как ще се заплаща медицинската помощ през тази година, ще бъде подписан днес от ръководствата на Здравната каса и Българския лекарски съюз. Анексът ще остане без подписа на организацията, която представлява пациентите в Надзорния съвет на НЗОК. Причината е липсата на процедура за заплащане на биомаркерната..
Депутатите ще обсъдят на първо четене промени в два закона - за филмовата индустрия и за здравното осигуряване. В дневния им ред са включени и ратификации на две международни споразумения. Промените в Закона за филмова индустрия, чийто вносител е МС, привеждат схемата за минимална помощ за промоция и показ на филми в съответствие с европейското..