С награждаване на отличниците и изявените в национални състезания ученици днес завърши учебната година в Професионалната гимназия по туризъм и лека промишленост "Гоце Делчев" – в Благоевград.
Над 20 грамоти за отличен успех връчи Димитрина Иванова – директор на на училището. Изявените ученици получиха грамоти и за отлично представяне на национални състезания – "За най-млад сладкар", "За хляба наш" и други.
Признание получиха и учениците, които през пандемичната учебна година с ентусиазъм са се включили в инициативата на училището да приготвят сладкиши за медиците на първа линия, борещи се с непознатата COVID-19.
В края на тържествената церемония по награждаването бе представено модно ревю, реализирано под ръководството на преподавателката Цветелина Котева.
Училището е едно от най-бързо развиващите се в региона. Гордост за екипа е модерната учебна база – компютърна зала, учебен ресторант, зала за кетъринг и модерен фризьорски салон. Учениците имат възможност да получат знания и практически умения по специалностите: Рекламна графика, Кетъринг, Туризъм, а от миналата година и така актуалната Асистент на лекар по дентална медицина. Гимназията предлага и специализирано обучение по професиите готвач, фризьор и козметик.
Днес бе последният учебен ден за 2020/2021 г., от утре учениците започват производствена практика, след което ще се насладят на лятната ваканция.
В звуковите файлове можете да чуете преките включвания на репортера Силвия Домозетска с директора на училището Димитрина Иванова и с отличниците Дамян Грънчарски, Илияна Теофилова и Алекс Тинчев –– >
След трагедията в курорта Елените отново видяхме колко тънка е границата между развитието на едно населено място и безразсъдството. Когато строителството навлезе там, където природата има свои закони, последствията понякога са тежки. „В целия този дълъг процес - от изготвянето на проекта до построяването на сградата, е важно водещи да бъдат моралът,..
Радио Благоевград бе сред медиите, които бяха отличени с приз за отразяването и съпричастността им към каузата, на която е посветена една много хубава родолюбива инициатива – Националният туристически поход „По стъпките на Самуиловите воини“, чието 12-то издание се проведе на 5 октомври. Тази година събитието се радваше на още по-голям интерес,..
Камелия Пешева и Бояна Василева, две сестри, който благодарение на своя талант и голямо сърце, преобразиха една от стените в детското отделение на МБАЛ „Д-р Никола Василиев“ в Кюстендил. Цветна стена със закачливи животни посреща болните дечица в приемния кабинет в отделението. Че изкуството лекува душата, твърди Бояна, която на драго сърце..
Шеф Лъчезар Чоткин e роден в дупнишкото село Червен Брег, но от малък се мести да живее и да се развива в чужбина. Прекарва 14 години в Милано, след това 4 години в британската столица - Лондон, където работи като трети главен готвач в 5-звезден хотел. Готвил е за световни звезди като принц Хари и Меган Маркъл, Карди Би и футболният отбор на Челси...
„Моето момче“ е пети сингъл от предстоящ нов албум, който ще бъде посветен на 30-тата годишнина на бандата. „2025 година е важна за нас. Започнахме я с паметен 30-ти рожден ден на Мери Бойс Бенд. Последва поредица от концерти, в които представяхме издадените си на винил албуми и ето че дойде лятото, а с лятото и една от най-чаканите срещи с..
България е на първо място по желание на младите хора да започнат свой бизнес според данни на Евробарометър. У нас има развита предприемаческа култура, нарастващ брой стартъпи в технологичния сектор и в биотехнологиите. Предприемачеството е начин на мислене и отношение към света, а успешният предприемач трябва да бъде любопитен, да търси решения на..
Регионалният съвет за развитие – Самоков обяви конкурс по повод 1 ноември – Деня на народните будители. В конкурса могат да участват ученици на възраст от 13 до 18 години. Задачата е да бъдат издире ни цитати, мисли и откъси, посветени на Самоков. Най-добрите предложения ще бъдат изписани върху пейки в Самоков и Боровец. Жури ще оцени..