Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

16.10.2021 г., 14:00 – 17:00 ч., "Арт сезони" с Любима Бучинска

Сюжети от Кюстендил и Перник

Ретроспективна изложба на Никола Мирчев (1921 – 1973) по повод 100 години от рождението му в галерия „Владимир Димитров – Майстора” в Кюстендил – Ангел Павлов разговаря с неговия син Ивайло Мирчев, художник и председател на СБХ от 2004 г. 

Елена Тамакярска за художника Филим Седефчев с половинвековен творчески път, автор на символа на международния фестивал „Сурва”, който внезапно ни напусна тази седмица.

„Относителна реалност“ – отзвук от изложбата живопис на художниците Ана Васева и Румен Дешев, открита в петък в Регионалния исторически музей в Благоевград.

Шесто издание на фестивала за документален театър и съвременна драматургия „Недрама”, който ще се проведе от 16 до 24 октомври в Националния студентски дом в столицата – среща в ефир с актьора и режисьор Благой Бойчев, един от създателите на Театър „Реплика”.

„Алиса в страната на...” минутите на Таня Спасова.

Константин Илиев днес на 84 – големият български драматург, белетрист и преводач разказва за знаменития спектакъл „Музика от Шатровец” на режисьора Любен Гройс в Благоевградския драматичен театър (1973-1974), който преодолява идеологическата цензура  и се играе с огромен успех.

Представяне на дебютната стихосбирка „Градът, старците, пътят” на Герасим К. Балабанов в Градската художествена галерия в Благоевград – интервю с автора.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

"Ефир за приятели" с Петрана Кимчева

Любопитни исторически факти свързани с датата 16 февруари. Из славното минало на Горна Джумая, защо е важно първото Освобождение на Благоевград – разговор с д-р Елена Чалгънова от РИМ Благоевград. Надежда чрез струните на цигулката! 13 годишната  Михаела Радева от Дупница с първи самостоятелен концерт с благотворителна цел. Разговор..

публикувано на 16.02.25 в 08:35

"Неделя у дома" с Латинка Павлова

В рубриката „По детски чисто“: Кои са любимите игри на малчуганите днес? Анкета. Отбелязваме Международния ден на пощальоните и куриерите. Как се е променила професията по темата разговарям с Рослана Джонова, директор административни дейности към една от куриерските фирми в страната. 100 килограмова камбана бе дарена на храма..

публикувано на 16.02.25 в 07:20

"На отворен прозорец“ с Лалка Радкова

Сервизна информация. Неделна проповед на отец  Светослав Кючуков. МБАЛ-Благоевград организира дарителска инициатива за нов бронхоскоп, необходим за лечението на пациенти в отделението по реанимация. Фондация „Солидарност в действие“ организира събитие в гр. Радомир на тема: „Как да се справяме с трудните емоции във..

публикувано на 16.02.25 в 04:00

„Студио спорт“ с Петрана Кимчева

Състезателката на КСТ „Импулс“  Благоевград Никол Милчева спечели шампионата на Италия за двойки по спортни танци – разговор с нея и нейната треньорка и майка Десислава Петачка. Малките футболисти и благотворителните турнири – коментира треньорът Николай Попниколов за участието на „Хлапетата” Благоевград в International Youth Tournament..

публикувано на 15.02.25 в 08:00

"Ефир за приятели" с Петрана Кимчева

Любопитни и исторически факти свързани с датата 14 февруари. От традиционната обща изложба "За любовта и виното", посветена на свети Трифон и свети Валентин – живо включване на репортера Мариана Попова. На празника на археолога среща с младия археолог Павел Христов. В деня на виното и любовта: Един провокативен  разговор с..

публикувано на 14.02.25 в 11:23

„Сюжети от деня“ с Агнес Манова

Старт на фестивалите „Зимна приказка в Рила“ и „Зимна приказка в Пирин“, както и на конкурса за изкуства  „Вино и любов“, където празниците „Трифон Зарезан" и „Св. Валентин“ са вплетени в едно. Инициативата за запазване на българските народни изкуства е на хореографа Христо Станков, председател на Българския арт и фолклорен център „Нестия“...

публикувано на 14.02.25 в 08:30

"Събития и личности" с Давид Калпачки

България в капана на корупцията – защо не можем да се измъкнем? Данните от тазгодишния Индекс за възприятие на корупцията ще коментираме с Калин Славов, изпълнителен директор на “Прозрачност без граници”. В очакване на Бюджет 2025: Какво ще предложи правителството - разумна финансова политика или “пари на калпак”? - Разговор по актуалните..

публикувано на 14.02.25 в 04:00