Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

29.01.2022 г., 14:00 – 17:00 ч., "Арт сезони" с Любима Бучинска

Филмът "Петя на моята Петя" - от 21 януари в киносалоните.

Сюжети от Кюстендил и Перник: Ангел Павлов за подготвяното от градската художествена галерия в Кюстендил виртуално представяне на постоянната експозиция с картини на Владимир Димитров – Майстора и на изложбата за годишнината от рождението на художника, която ще бъде открита на 1 февруари; Елена Тамакярска за изложбата „Сурва арт” с 83 творби на художниците от Перник, която може да бъде видяна в галерия „Любен Гайдаров” . 

Гостуване в София на Драматичен театър „Никола Вапцаров” със спектакъла „Тартюф” по прочутата комедия на Жан-Батист Молиер в Сатиричния театър, акцент от културния афиш за седмицата – Дамян Тенев за подхода си в постановъчната работа и актьорът Нено Койнарски за своя Тартюф и предизвикателството да отговори на изискванията на режисьора.

Филмът „Петя на моята Петя”, вдъхновен от личността на Петя Дубарова и свързващ по най-нежния и разтърсващ начин бъдеще и минало, най-гледан в българските киносалони през първия уикенд след премиерата му на 21 януари и набиращ все по-голяма скорост – среща в ефир със сценариста Нели Димитрова.

„Алиса в страната на...” – минутите на Таня Спасова.

Преди отбелязването на 140 години от рождението на Владимир Димитров – Майстора на 1 февруари и връчването на националната награда за живопис на негово име ви връщаме към историята на документалния филм „Моделите на майстора” на РТЦ Благоевград със сценариста Юлия Караджова и автентичния разказ на Стоянка Маеркова, нейния син Георги Маерков, Ирина Пенева, Юла Стоянчова и Тодор Стоянов, които разказват за това как е работил художникът и как е подбирал лицата на „момите” в своите прочути картини.

Спомен за режисьора Ставри Карамилов, който ни напусна преди година – част от интервю с него.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

„Ефир за приятели“ с Лалка Радкова

365 г. от смъртта на известния испански художник Диего Веласкес. Празник на Националния ловно-рибарски съюз – разговор с инж. Васил Василев, председател на Управителния съвет на Националното ловно-рибарско сдружение „Съюз на ловците и риболовците в България“.

публикувано на 06.08.25 в 11:31

„Сюжети от деня“ с Агнес Манова

На Преображение Господне участниците в поклонническия поход „Рилският Чудотворец“ се събират на архиерейска св. литургия в храма на Рилския манастир „Рождество Богородично“. Репортаж. Разпоредени са мерки срещу разпространението на „син език“ в Кюстендилско,  след като заболяването беше регистрирано при две овце в стадо в Ново село миналата..

публикувано на 06.08.25 в 08:30

„Събуди деня“ с Мариана Попова

В Международния ден на милосърдието и "Лекарите в света за мир", честван по решение на Изпълнителния комитет на Международното движение “Лекарите в света за предотвратяване на ядрената война”- д-р Людмил Караканов от ВМА. Психологът д-р Йордан Аврамов ще ни разкаже за провеждащите се в момента Семинари за благополучие в третата възраст...

публикувано на 06.08.25 в 06:00

"Ефир за приятели" със Снежина Цветанова

На излет с децата. Кои са интересните маршрути за деца от хижа Бодрост, обяснява Кристиян Балабански. Евелина Добрева разказва забавни истории от счетоводния си живот на село. 

публикувано на 05.08.25 в 14:22

"Сюжети от деня" с Елеонора Тропанкова

В Световната седмица на кърменето – консултанти отговарят на въпроси в цялата страна.  Интервю с д-р Анета Попиванова, педиатър-неонатолог, IBCLC и председател на УС на НАПК. Ползите от кърменето, трудностите и подкрепата  - репортаж с майки от Благоевград. Обучение за доброволци за гасене на пожари се проведе в Благоевград. Какво..

публикувано на 05.08.25 в 08:30

„Събуди деня“ с Елизабет Александрова

Пожарите в плен на климатичните промени: как да се адаптираме. Разговор с дългогодишния лесовъд доц. Георги Костов. „Алеята на будителите“ в гр. Сандански възпитава деца и младежи от целия регион в родолюбие и патриотизъм. Разговор с директора на ЗПГ „Климент Тимирязев“ в Сандански Емил Терзийски. Ученици от Кюстендил и Перник..

публикувано на 05.08.25 в 06:00

„По първи петли“ с Лалка Радкова

Благоевградчанинът Красимир Генов, който живее и работи във Вашингтон -  за любимата си фотография, с която преоткрива света.  Изложбата, показваща градското облекло в Брезник от края на XIX и началото на XX век, продължава да се радва на голям посетителски интерес. За връзката на модата с духа на една епоха разказва уредникът в музея Георги..

публикувано на 05.08.25 в 03:00