Алек Кирев представи новата си песен "Ден като всеки друг" само преди броени дни. Сингълът и видеото към него имаха своята онлайн премиера на 6-ти юли, сряда.
"Имали ли сте усещането, след като завършите успешно някаква важна за вас работа, да се отпуснете и да си кажете „всичко е наред, всичко е чудесно“... и тази мисъл да не се конфронтира с „хаоса“ който, може би, тече около вас? Тази песен е писана точно за този момент на „нирвана“. Решението да я издам като сингъл по-скоро може да се нарече „интуитивно“, отколкото „планирано“. Всичко започна преди малко повече от месец. Записът дори не беше започнал. Бяхме на разходка на Витоша целия ден. Спряхме се до едим малък водоем, имаше огън, настроение и всичко останало. Точно тамсе завъртя фразата „хайде, хайде, не го мисли толкова“, която ми напомни, че аз имам песен в която се пее точно това! Имахме китара и аз изсвирих песента. После ме помолиха пак да я изсвиря, и пак, и пак , и пак... Започнахме да говорим за песента като за „химна“. В следващите дни някои от хората, с които бяхме там ми изпратиха видеа как си пеят песента в колата докато пътуват нанякъде. Замислих се „Изпускам ли нещо или наистина трябва да пусна песента като сингъл?“. После всичко се случи сравнително бързо. Като пуснах демото на песента на Ясен Григоров (режисьор на повечето мои клипове), той затвори очи и само каза „Виждам една хубава усмивка“. После ми нахвърля за минималистичнен клип, по начин по който аз самият, без да му го споменавам, съм си представял, че ще стане хубаво. Заснехме го на нашето Черноморие и докато го правихме излезе още една идея... но за нея ще си говорим по-нататък!" Това разказва за своята нова песен Алек Кирев, ако сте любопитни какво още сподели той в ефира на Радио Благоевград, чуйте звуковия файл.
Срещата между САЩ и Русия в Рияд беше „огромен успех за руската администрация“, коментира в предаването „Събития и личности“ евродепутатът от ГЕРБ/СДС и ЕНП Илия Лазаров. Според него Вашингтон на практика сам е предложил размразяване на отношенията, без Москва да полага сериозни усилия за това. „Предтекстът е, че трябва да се сложи край на войната,..
Бюджетът не е просто финансов документ и закон – той отразява приоритетите на управляващите и посоката, в която ще се развива държавата. Въпреки това, все още не виждаме ясно очертани политики и дългосрочна визия на кабинета "Желязков". Това коментира в предаването "Събития и личности" бившият депутат от „Продължаваме промяната – Демократична България“..
Проектът на Бюджет 2025 породи сериозни дебати относно неговото влияние върху социалната политика, икономиката и гражданските свободи. Политологът и бивш народен представител Калоян Методиев, анализира параметрите на бюджета и предупреди за тревожни тенденции в управлението на страната. Според него, България се намира в момент, в който се прави опит за..
Какви тайни крие древната тракийска цивилизация? Какво ни разкриват следите, оставени от този народ? На тези и много други въпроси отговаря новата книга „Траките – какво трябва да знаете?“, създадена от екип от изтъкнати български учени. В интервю за Радио Благоевград доц. д-р Тодор Чобанов, един от авторите на изданието, разказа за значението на..
България завърши успешно представянето си на международното специализирано изложение Lisbon Food Affair (LFA) - най-големият хранителен панаир в Португалия, който събра повече от 200 компании и над 500 бранда в направленията „Храни и напитки“, „Хорека“ и „Технологии“ в Лисабон. Събитието отбеляза три дни на интензивни търговски разговори и..
Вълна от съпричастност обедини дупничани. На призива за набиране на средства за лечението на Слави Керкенеков се отзовават екипа доброволци от сдружение "Близо до теб" в Дупница. Кампанията успява да отвори сърцата на стотици негови съграждани. За по-малко от три дни с благотворителната инициатива е събрана сумата от 17 000..
1892 – това е годината на основаването на Народния музей, като един от отделите му е именно Етнографския музей в България. А в ефира на Радио Благоевград –БНР директорът проф.д-р Владимир Пенчев предложи своеобразна екскурзия назад във времето, когато са положени усилията на видни историци, етнолози и етнографи за създаването на сегашния Институт..