Расте броят на хоспитализираните пациенти с коронавирус във вътрешното отделение на МБАЛ-Благоевград. Към днешна дата от COVID-19 там се лекуват 11 пациенти. Това каза за Радио Благоевград началникът на отделението д-р Румен Кондев.
„Повишава се броят на пациентите всеки ден. От двама-трима, даже в понеделник и вторник по пет човека съм приел. Понапълни се отделението. Повечето от пациентите са възрастни хора. Те са и по-изплашени от младите хора, които се лекуват вкъщи, макар че някои от пациентите са с леки симптоми, без пневмонии, само с положителен тест“, каза д-р Кондев.
Според него този вариант на Омикрон протича по-леко като симптомите са температура до 38 градуса, леки болки в гърлото, хрема и слаба кашлица.
Във вътрешното отделение на благоевградската болница могат да се лекуват общо 30 пациенти. В момента настанените за лечение са 17, като 11 са с COVID-19, уточни още д-р Румен Кондев.

В Сандански официално беше представен Проект за интегрирани териториални инвестиции. Водещ партньор е община Петрич. Останалите партньори са общините Сандански, Струмяни и Кресна, както и Югозападната болница. Проектите, които са част от Концепция за интегрирани териториални инвестиции, са финансирани по програма „Региони в растеж“ и са на обща..
Над 400 000 фиданки ще потеглят през 2026 г. от разсадника в Симитли към поделенията на ЮЗДП, за да се превърнат в нови гори. Всички служители на ТП „ДГС Симитли“ полагат грижи за това разсадникът да бъде разширен и да се добавят нови лехи към вече съществуващите като поне два дни в седмицата те го посещават и заедно с наетите работници полагат грижи за..
При голям интерес и много посетители премина Денят на отворените врати в Трето бригадно командване, посветен на празника на Сухопътните войски – 19 ноември. Ученици от Петрич и Симитли имаха възможност да видят на живо демонстрации, бойна техника и войсково оборудване. За посетителите беше представен статичен и динамичен показ на..
Ученици от учебното предприятие „Нишка от миналото“ на ПГИ „Иван Илиев“ Благоевград организираха благотворителен базар в подкрепа на децата с диабет. Инициативата е по повод 14 ноември - Световен ден за борба с диабета и 76-тата годишнина от създаването на професионалната гимназия по икономика „Иван Илиев“ Благоевград. Ръководителят на учебното..
„Стая за споделяне“ бе открита в Дневни центрове за деца и пълнолетни лица с увреждания в Благоевград. Новото пространство е предназначено за деца и семейства, които имат нужда от подкрепа. Стаята представлява уютно обзаведена кухня с трапезария, наподобяваща дневната в един дом. Тя осигурява среда, близка до семейната, в която децата заедно със..
41-годишен мъж от София е задържан в района на Радомир за кражба и подаден неверен сигнал на телефон 112. В късния следобед вчера столичанинът подал сигнал, че принудително е качен в автомобил в София и отведен към радомирското село Горна Диканя. Твърдял, че се намира в гориста местност и е в опасност. Незабавно към посочения район са изпратени полицаи..
Община Дупница приема номинации за “Личност на годината 2025”. Отличието се връчва в 10 категории – здравеопазване, образование, “Младежки пример”, спорт, социални дейности, култура, дарителство, предприемачество, “И ние сме дали нещо на света” и “Смело сърце”. Гражданите могат да подават своите предложения на електронната поща на Общината и на..