"Имам доста неиздадена музика, която предстои да споделя със слушателите си. А "Първи и последен" (Remix) е една от много личните и най-любимите ми песни.”, споделя Iskrata.
По-малко от два месеца след като издаде първия си соло проект от няколко години насам – "Черният път", Iskrata изненадва почитателите си с нова песен. Интересното този път е, че изпълнителят взема решението преди оригинала на парчето да пусне ремикса.
"Създадох песента в две версии. Оригиналът е с по-баладично звучене, а ремиксът е по-танцувален. Затова реших да издам първо втората версия, като за край на лятото, а за студените есенни дни – по-бавната", казва Iskrata.
"Първи и последен" е комбинация от регетон, тропическо усещане и запазената марка на българския хитмейкър – текстове, които докосват. За новата песен Iskrata споделя: “Решението да пусна "Първи и последен" беше спонтанно. Бях воден от мисълта, че имам музика в студиото ми, която може да види бял свят още днес. Казах на екипа да действаме веднага, да не се фокусираме върху рекламни планове или стратегии, а просто да подарим една от любимите ми песни на слушателите“.
Квакво още разказа в ефира на Радио Благоевград Iskrata, може да чуете в звуковия файл:Ива автори, които успяват да се превърнат в глас на своето поколение. И да го изрекат - с болките, разочарованията, надеждите. И да останат - да живеят във и чрез следващи поколения, отново и отново. Такъв поет беше Георги Рупчев , с когото се разделихме на 28.11.2001 г. Спомнихме си за него и в изданието на "Арт сезони" на 30 ноември чрез първата чест..
Осъзнаваме ли тежестта на времето върху нас? Все си казваме „има време“ - има време за това, има време за онова, а то - времето - просто си изтича. Страхът от това да покажем себе си и възможностите си пред света, пък е другата спънка в житейското ни развитие, защото винаги е първо мисълта „Какво ще кажат хората?“. На големия екран в българските..
Любовта към българското и родното, към корените и съхранението на културната идентичност възражда една идея, която намира подкрепа, а именно въвеждането на часове в училище в изучаването на говорещата азбука - глаголицата. Инициативата е на педагога Татяна Атанасова, която след като започва да обучава своите ученици да пишат с глаголически..
Фондация „Живот със синдром на Даун“ осигурява напълно безплатни индивидуални тренировки по плуване за деца и младежи със синдром на Даун от 2018г. Проектът по адаптирано плуване се провежда в различни градове в България. Децата и младежите не само се научават да плуват, но се превърнаха и в състезатели на регионални, национални и международни..
В навечерието сме на най-светлия, най-топлия и празничен месец от годината – декември. Месецът, който свързваме със семеен уют, топла стая, пълна с усмивки, любов, споделеност и искрящи от радост детски очи. Декемрви е богати трапези, пълни с много лакомства и много подаръци за любимите хора, грижливо подбрани и опаковани от нас под голямата семейна..
Стартира 14-ото издание на престижния конкурс „Наградите на БАИТ“, който всяка година отличава иновации, постижения и приноси в сферата на информационните и комуникационните технологии (ИКТ). Веднага след началото, първите кандидатури са подадени от ученици и студенти в категорията „Младежка награда“. Сред проектите, които вече впечатлиха журито, е..
Депутатът Тома Биков представи през седмицата своята най-нова книга „Българските контрареволюции и краят на идеологиите“. В предаването “Събития и личности” Биков поясни, че изданието е продължение на предишната му книга - „Българските революции“, издадена преди четири години. Книгата проследява как големите исторически фигури и техните действия са..