След трагичния случай, при който загина таксиметров шофьор в столицата негови колеги протестираха в София и затвориха важни кръстовища. При медицинските изследвания се оказа, че таксиметровият шофьор е имал тежко заболяване и това е причина за смъртта. Това, обаче не разрешава доста сериозните проблеми, свързани с насилието на пътя. Таксиметровите шофьори настояват за законови промени, които да гарантират по- голяма сигурност на шофьорите, които прекарват голяма част от живота си на пътя, дори и в нощните часове. Проблемът има и друга страна и това е, че голяма част от шофьорите са в „сивия“ сектор. Те заплащат само такси, като се регистрират за работа в обем до 50 хиляди лева. Те не искат да се регистрират към НАП. Това означава, че не заплащат данък върху приходите. Държавният бюджет губи около 250 милиона лева годишно. Таксиметровите шофьори преди време публично заявиха, че няма да се свържат с НАП. Това е нарушение на закона, който ги задължаваше още през юли да сменят своите касови апарати. Това не бе направено- това заяви Диана Русинова- председател на Центъра за европейски транспортни политики в интервю за Радио Благоевград на Иван Лазов. Като допълнение към темата можете да чуете и репортажа на Бойка Браткова и този репортаж ни дава възможност да разберем какво е положението в Благоевград по отношение на насилието на пътя.
Фермата за норки край Стара Загора вече е затворена и в нея няма животни. Новината разпространи Сдружение „Кампании и Активизъм за Животните в Индустрията“, което познаваме като КАЖИ. Ръководството, членовете и симпатизантите на организацията приеха тази новина като подарък за 8-ия рожден ден на КАЖИ. А една от каузите на сдружението е именно..
Киберсигурността е модерна дума, но много малко хора си дават сметка какво означава в действителност. Ние живеем в един много киберсвят, всички сме свързани с устройствата, които ежедневно ползваме. И трябва да поставим тази сигурност като основен приоритет. Киберсигурността не е въпрос на организация и на средства, а на начин на мислене. Това заяви в..
Народно читалище „Георги Тодоров 1885“ – Белица обяви ученически конкурс за стихотворение, разказ и есе на тема „Моето читалище“. Инициативата е посветена на 140 години от началото на читалищното дело в Белица и на 140 години от основаването на културната институция. В конкурса могат да участват всички ученици от общината, в три категории -..
Младите поколения стават все по-иновативни в решенията, които търсят, и в проектите, които искат да работят. Те мечтаят по-силно, рискуват по-смело и в това е красотата на младежкия дух. Те по-лесно си казват: „Какво ако тази щура идея няма да проработи“. Всичко това им помага да бъдат смели и креативни. Това заяви в ефира на Радио Благоевград..
Преподаватели от Филологическия факултет на ЮЗУ проведоха часове по родния език с ученици от Българо-австрийското училище във Виена. Преподавателите Милена Накова-Петрова и Наделина Ивова , както и докторантът Дияна Парахулева от Катедрата по български език проведоха своите мобилности в рамките на програма „Erasmus+“ в Българо-австрийското училище..
След две успешно реализирани издания, форумът Digital4Blagoevgrad се завръща за трета поредна година в Благоевград, този път под наслов „Избери дигитален Благоевград“. На 10 май зала “22 септември“ отново ще събере на едно място експерти от региона и страната, които ще споделят своите истории на успеха и ще дадат съвети за развитие в..
Град Сандански отдавна се е наложил на спортната карта на България, като място, на което се провеждат редица състезания, като се започне от футболни турнири, волейболни, плувни, борба и други видове спорт. А тази година се оказва юбилейна за футбола в града, ФК „Вихрен“ Сандански става на 100 години. А за юбилея на футболен клуб „Вихрен“ се..