Сдружение „Хроника срещу рака“ организират благотворителен базар в Гоце Делчев. Той ще се проведе този петък, 18 ноември, от 10:00 до 18:00 часа в Попската градина. Мотото на събитието е „С обич и добро сърце“. „Със събраните средства ще подкрепим онкоболните жени от региона, но тази година имаме още една цел, да подкрепим Елена Маркова, която е ученичка в Природо-математическа гимназия „Яне Сандански“, която също се бори с тежко заболяване. Затова и част от нашия организационен екип са и ПМГ „Яне Сандански“, както и НПГ "Димитър Талев", каза в предаването „Събуди деня“ по Радио Благоевград Даниела Крантева, част от екипа на Сдружение „Хроника срещу рака“. Тя допълни, че в инициативата може да се включи всеки желаещ. Доброволната помощ също е от голямо значение за Сдружение „Хроника срещу рака“.
Подробности чуйте в интервюто на Снежина Цветанова с Даниела Крантева, Сдружение „Хроника срещу рака“:
Словото е началото на всичко – на мисълта, на културата, на науката… Филологията е мост между човека, културата, знанието. И задачата на филологията в днешно време е да изследва, разбира и съхранява езика, както и да предава културното наследство на даден народ или езикова общност. Филологът е не само пазител на езика, но и тълкувател на културната..
В община Сандански ще ограмотяват над 200 лица, отпаднали от образователната система. Това са лица над 16 години,които са от уязвимите групи и повечето нямат основно образование. Този социален проект ще се реализира в партньорство с двете средни училища в града - Профилирана гимназия „Яне Сандански“ и Земеделската професионална гимназия..
Фермата за норки край Стара Загора вече е затворена и в нея няма животни. Новината разпространи Сдружение „Кампании и Активизъм за Животните в Индустрията“, което познаваме като КАЖИ. Ръководството, членовете и симпатизантите на организацията приеха тази новина като подарък за 8-ия рожден ден на КАЖИ. А една от каузите на сдружението е именно..
Киберсигурността е модерна дума, но много малко хора си дават сметка какво означава в действителност. Ние живеем в един много киберсвят, всички сме свързани с устройствата, които ежедневно ползваме. И трябва да поставим тази сигурност като основен приоритет. Киберсигурността не е въпрос на организация и на средства, а на начин на мислене. Това заяви в..
Народно читалище „Георги Тодоров 1885“ – Белица обяви ученически конкурс за стихотворение, разказ и есе на тема „Моето читалище“. Инициативата е посветена на 140 години от началото на читалищното дело в Белица и на 140 години от основаването на културната институция. В конкурса могат да участват всички ученици от общината, в три категории -..
Младите поколения стават все по-иновативни в решенията, които търсят, и в проектите, които искат да работят. Те мечтаят по-силно, рискуват по-смело и в това е красотата на младежкия дух. Те по-лесно си казват: „Какво ако тази щура идея няма да проработи“. Всичко това им помага да бъдат смели и креативни. Това заяви в ефира на Радио Благоевград..
Преподаватели от Филологическия факултет на ЮЗУ проведоха часове по родния език с ученици от Българо-австрийското училище във Виена. Преподавателите Милена Накова-Петрова и Наделина Ивова , както и докторантът Дияна Парахулева от Катедрата по български език проведоха своите мобилности в рамките на програма „Erasmus+“ в Българо-австрийското училище..