Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Време е българинът да гласува

Снимка: БГНЕС

На петите избори за народни представители в рамките на почти две години ще гласуваме на 2-ри април. Това е точно шест месеца след изборите, на които избрахме народните представители в 48-мото Народно събрание. Както бяха и очакванията, не бе избрано правителство и сме пред нов избор.

Важното е българинът добре да прецени за кого да гласува и най-сетне да излезе до избирателните урни. Това заяви в интервю за Радио Благоевград бившият народен представител и бивш министър Емил Димитров- Ревизоро.

Българинът винаги е убеждаван от всички партии, че те ще представят най- добрата програма и имат най-достойните кандидати за народни избраници. След изборите се оказва, че не е така. Не може тясно партийните интереси да стоят на преден план, когато се гласува в залата на Народното събрание.

Сега се създават нови коалиции, като Коалицията на добрите сили. Когато сутрин се гледам в огледалото винаги си казвам, че съм най-красивият, но дали другите мислят така? – Този въпрос зададе по време на интервюто Емил Димитров. Всеки си мисли, че е най-добрият, но общественото мнение може да бъде и по-различно. 

Сега се прави класация на бившите министри от един столичен вестник. На първо място между министрите на екологията е именно Емил Димитров и то със сериозна преднина пред останалите. Лошото е, че не вестниците и медиите избират министрите у нас. Те се избират по различни начини и в защита на различни принципи...Останалото можете да чуете в интервюто на Иван Лазов с Емил Димитров-Ревизоро.




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Единствената ферма за ценни кожи в България вече е затворена

Фермата за норки край Стара Загора вече е затворена и в нея няма животни. Новината разпространи Сдружение „Кампании и Активизъм за Животните в Индустрията“, което познаваме като КАЖИ. Ръководството, членовете и симпатизантите на организацията приеха тази новина като подарък за 8-ия рожден ден на КАЖИ. А една от каузите на сдружението е именно..

публикувано на 08.05.25 в 13:56

Киберсигурността не е въпрос на организация, а начин на мислене

Киберсигурността е модерна дума, но много малко хора си дават сметка какво означава в действителност. Ние живеем в един много киберсвят, всички сме свързани с устройствата, които ежедневно ползваме. И трябва да поставим тази сигурност като основен приоритет. Киберсигурността не е въпрос на организация и на средства, а на начин на мислене. Това заяви в..

публикувано на 08.05.25 в 11:26

Ученически конкурс „Моето читалище“ организират в Белица

Народно читалище „Георги Тодоров 1885“ – Белица обяви ученически конкурс за стихотворение, разказ и есе на тема „Моето читалище“. Инициативата е посветена на 140 години от началото на читалищното дело в Белица и на 140 години от основаването на културната институция. В конкурса могат да участват всички ученици от общината, в три категории -..

публикувано на 08.05.25 в 11:14

Младото поколение мечтае по-силно и рискува по-смело

Младите поколения стават все по-иновативни в решенията, които търсят, и в проектите, които искат да работят. Те мечтаят по-силно, рискуват по-смело и в това е красотата на младежкия дух. Те по-лесно си казват: „Какво ако тази щура идея няма да проработи“. Всичко това им помага да бъдат смели и креативни. Това заяви в ефира на Радио Благоевград..

публикувано на 08.05.25 в 10:46

Преподаватели и докторант от ЮЗУ изнесоха часове по роден език на български ученици във Виена

Преподаватели от Филологическия факултет на ЮЗУ проведоха часове по родния език с ученици от Българо-австрийското училище във Виена. Преподавателите Милена Накова-Петрова и  Наделина Ивова , както и докторантът Дияна Парахулева от Катедрата по български език проведоха своите мобилности в рамките на програма „Erasmus+“ в Българо-австрийското училище..

публикувано на 07.05.25 в 11:36

Благоевград е чудесен, правете бизнес тук и ще успеете

След две успешно реализирани издания,  форумът  Digital4Blagoevgrad  се завръща за трета поредна година в  Благоевград, този път под  наслов „Избери дигитален Благоевград“. На 10 май зала “22 септември“ отново ще събере на едно място експерти от региона и страната, които ще споделят своите истории на успеха и ще дадат съвети за развитие в..

публикувано на 07.05.25 в 10:43

Футболът в Сандански чества вековен юбилей

Град Сандански отдавна се е наложил на спортната карта на България, като място, на което се провеждат редица състезания, като се започне от футболни турнири, волейболни, плувни, борба и други видове спорт. А тази година се оказва юбилейна за футбола в града, ФК „Вихрен“ Сандански става на 100 години. А за юбилея на футболен клуб „Вихрен“ се..

публикувано на 07.05.25 в 09:38