Дванадесетокласници от 31 паралелки от учебните заведения в Благоевград се обучават в рамките на пилотен проект на Националната превантивна програма „Предпазване на младите хора от престъпления“.
Гости в студиото: инспектор Виржиния Лазарова от отдел „Криминална полиция“ при ОД МВР Благоевград, координатор на проекта; Любка Костадинова – секретар на Местната комисия за борба с трафика на хора; Магдалена Рахова, председател на Общинския съвет по наркотични вещества Благоевград и Светослава Чонева, ученичка в 12-ти клас в НХГ „Св. св. Кирил и Методий“ Благоевград.
В очакване на Бюджет 2026: началото на ключова седмица за публичните финанси поставяме с анализ на икономиста Румен Гълъбинов, бивш зам.-председател на Комисията за финансов надзор. Ще чуем и тематична анкета с жители на Благоевград. В рубриката „Дигитално”: Брюксел оттегля чат контрола - разпоредбата за следене на лични съобщения в новия..
Седефка Славева ще ни разкаже за даренията, направени от нейния дядо за църквата "Света Петка" в село Дрен. За тайната при отглеждане на тикви разказва Йордан Митрев от Брежани. В рубриката „Минутка за мъдрост“ си припомняме малките, но важни моменти в живота.
В седмицата, посветена на народните будителите, питаме децата в рубриката „По детски чисто“- как разбирате думата будител? Кои са съвременните будители за благоевградчани? Анкета. Бебешки хор в Банско-новата инициатива на читалище „Никола Вапцаров“- интервю с автора на идеята Елица Димитрова. Журналистът и телевизионен..
Денят на народните будители е празник, който ни връща към духовните извори и към онези, които със слово, знание и пример градят бъдещето – разговор с Емил Терзийски, директор на Земеделската професионална гимназия „Климент Тимирязев“ в гр. Сандански, който получи наградата „Константин Величков“ на Министерството на образованието и науката по..
„Децата и спорта“: Футболен детски турнир „Вихрен къп“ – разговор с организаторите. „Време за шампиони“: Будителите в спорта, разговор с Наско Миков, гимнастик и Иван Благоев, сумист. Международен турнир по спортна стрелба “Пирин 2025“ – репортаж. Отлично представяне на състезателите на ПК "Пирин" на XIV-тия турнир по..
Инициатива под надслов „Съвременни будители“ – книга вместо цвете организира община Благоевград в Деня на народните будители. Репортаж. Ученици от Благоевград и Симитли отбелязаха Деня на народните будители – репортажи. На 1-ви ноември църквата почита светите безсребреници Козма и Дамян. В Сандански още от 1861 г. има храм..
В Деня на народните будители ще търсим съвременните такива през погледа на фотографа Ивайло Василев. В рубриката „Ела си у дома“ ще ви представя колегата Ивелина Дагсволд, която след 25 години в Норвегия се връща отново в Родината, където твори и вече има две самостоятелни изложби. Рубриката „Философия по пантофи“ ще ни усмихне с..