Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Спални места и РИА представят „Още една“

Спални места и РИА
Снимка: личен архив

РИА влиза в колаборация със Спални места в поп-пънк сингъла „Още една“. Музикантите се познават отдавна, имали са множество общи концерти и участия в благотворителни събития. „Още една“ е съвременен разказ за парти вечер във вторник.

Група Спални места е създадена през 2018 г. и оттогава не спира да провокира многобройните си почитатели. Първият им албум "Гадже, гадже, бивша" излиза през 2020 г.. Вторият албум с „песни за лагерен огън на открито и закрито“ е от 2021 г. и е озаглавен "Прагматично тъжен".

"Познаваме се от деца и един ден просто се събрахме. Пънкът е жив и ние сме доказателството! Получава ни се, имаме си фенове. Слушаме всички пънк банди. Гледаме по-деветдесетарска музика да слушаме. Опитваме се да пресъздадем времето на 90-те" – разказват Кубрат Аргилашки, Тодор Петров и Борис Божилов от Спални места.

РИА е артистичен псевдоним на Мария Мирославова – инструменталист, вокал и автор на песни. Споделя, че общата песен със Спални места е важна за нея, защото са приятели, през последните години са имали доста съвместни концерти и клубни участия, и много си ги обича!

Припомняме, че преди година дебютният ѝ сингъл "Нашата мечта" покори върховете на престижни музикални класации в България още с появата си. Последва и представяне на втори самостоятелен сингъл – "The Way You Are". 

Какаво още разказва РИА може да чуете в звуковия файл.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Поезията на Тил Линдеман с представяне в Благоевград

На 4 декември в Благоевград ще бъде представена книгата „Тил Линдеман: 100 стихотворения“. Това е първият превод на български език на поезията на Тил Линдеман , за която Георги Гаврилов казва, че  в нея:  „Линдеман е много по-открит, раним, на моменти също така брутален и провокативен, но на мен ми стана много по-близък, след като прочетох..

публикувано на 27.11.25 в 16:29
Николай Пеев

Онлайн обучителна платформа връща фокуса върху качественото образование

„Образованието е сред фундаментите, върху които се изгражда всяко развито общество“, заяви в интервю за Радио Благоевград създателят на онлайн образователната платформа EduQuest Николай Пеев. По неговите думи основната мисия на платформата е да насърчава младите хора да развият устойчив интерес към ученето и личностното развитие. Пеев е завършил..

публикувано на 27.11.25 в 16:20

Заплащане при работа по време на празници

Положеният труд по време на официални празници се заплаща с минимум двойно увеличение. Ако трудът е и извънреден, се дължи допълнително 100 % увеличение, каза днес в предаването „Приемна в ефир“ по Радио Благоевград Славянка Симитчийска, директор на Инспеция по труда- Благоевград. От Инспекцията по труда напомнят, че в поредицата от коледни и..

публикувано на 27.11.25 в 14:08

Отлагат се с две години рестрикциите на СЗО към тютюна

Тютюнопроизводството е застрашен земеделски сектор в целия Европейски съюз и по света, и това притеснение идва от рестрикциите на Световната здравна организация, която цели да го ограничи. Темата бе основен акцент в проведената миналата седмица 11-та Конференция на Световната здравна организация /СЗО/ в Женева, КОР-11, на която тютюнопроизводители..

публикувано на 27.11.25 в 13:59

СУИЧЕ с благотворителен концерт за патронния си празник

Средно училище с изучаване на чужди езици „Св. Климент Охридски“ отбеляза патронния си празник с благотворителен концерт . Събитието под надслов „Творци на бъдещето“ по повод 34 години от основаването на учебното заведение събра ученици, преподаватели, родители и гости, които отбелязаха празника с богата и емоционална програма...

публикувано на 26.11.25 в 14:49
Владимир Перев

Нападението над Перев: не инцидент, а акт на омраза

Българският журналист и общественик Владимир Перев стана жертва на физическа и словесна агресия в центъра на Скопие. Нападението, извършено в присъствието на множество свидетели, отново постави въпроса за сигурността на българите в Република Северна Македония и за засилващия се език на омразата срещу тях. В интервю за Радио Благоевград председателят..

публикувано на 26.11.25 в 10:37

Коледният дух завладява Благоевград – сцена за всички и празник за всеки квартал

Започва коледният месец, а Благоевград вече грее в светлини. Тази година общината е подготвила богата и разнообразна коледно-новогодишна програма, в която ще се включат всички културни институти, спортни клубове, училища и читалища, както и популярни гостуващи артисти. В новогодишната нощ благоевградчани и гостите на града ще могат да..

публикувано на 26.11.25 в 10:23