Начинът, по който политическите лидери стоят в общественото пространство преди поредните парламентарни избори, оказа огромно влияние върху резултатите на 2 април. На този вот именно резултатите очертаха редица интересни проблемни полета, които са силно обвързани с предизборното поведение на лидерите на водещите партии. Това заяви в ефира на Радио Благоевград д-р Радостина Михайлова, преподавател в катедра „Връзки с обществеността“ в ЮЗУ „Неофит Рилски“.
„Коалицията „ГЕРБ-СДС“ в последния момент изплува като първа политическа сила. Един политически мастодонт с 12-годишно управление успя да спечели този вот с два процента преднина пред една коалиция, която е с около двегодишна история. На мен това ми се струва твърде неубедителна победа“, смята д-р Михайлова.
Според нея, запазването на статуквото у нас до голяма степенн се дължи на медиите, които продължават да не задават важните въпроси за корупционните практики в управлението на Бойко Борисов.
„Но това лидерско присъствие на самия Борисов и периодичните победи на партията напомня на една токсична любовна връзка с избирателя. Става въпрос за ниско самочувствие на една нация, която не вярва, че е способна да прескочи познатото, болезнено статукво и да тръгне по нов път“, подчерта тя.
Радостина Михайлова коментира и резултат на ПП „Възраждане“.
„Тази партия много упорито наливаше, именно чрез медийните изяви на лидера си, това нужно на българина самочувствие, след като години наред на него му беше насаждано, че той е беден, че той е прост, че той е безнадежден, че живее в някаква територия, че неговото плачевно състояние са дължи на външни фактори“, коментира университетският преподавател.
Изборният резултата на коалицията „ПП-ДБ“ е логичен, макар и неочакван за двете формации.
„През отминалата кампания те демонстрираха невъзможността си да разговарят с обикновения българин за неговите конкретни проблеми. Те са твърде елитарни в поведение и послания. Това вещае и бъдещи проблеми за подкрепата за тях“, смята Радостина Михайлова.
Още от анализа на д-р Радостина Михайлова може да чуете на прикачения линк:
Младите планинари от Петрич и техните ръководители имат пореден повод за гордост, благодарение на една много добра новина, с която посрещнаха началото на новата 2025 г. Проектът „Петрич без граници“ беше избран за финансиране след кандидатстване в екологична инициатива на една от големите търговски вериги в България. Целта на проекта е да се..
Винарни от Долината на Струма обявяват Дни на отворените врати. Общо 15 винарни от селата Хърсово, Зорница, Плоски, Генерал Тодоров, Капатово и други, където традиционно се отглеждат лозя, ще посрещнат своите гости в дните от 14 до 16 февруари. Събитието е посветено на празника на лозарите и винарите свети Трифон Зарезан. По време на празника..
Темата е добре позната за сръбската политика. От поне два века насам. Това понятие е измислено от Илия Гарашанин още през 19-ти век с неговото „Начертание“. Тогава започва да се развива и идеята за македонизма. Целта е откъсването на българите от Северозапада и присъединяването им към други народи. Шопите са част от българското етнографско землище...
БСП участва в управлението, с фокус върху конкретни политики, а не заради разпределението на постове. Това заяви в предаването "Събития и личности" Кристиан Вигенин, зам.-председател на БСП и член на ЕП. Той подчерта, че предстоящият бюджет и законодателната програма на правителството трябва да отразяват приоритетите на социалистите, сред които са..
Фискалната политика на новото правителство, коалиционните договорки и политическото противопоставяне в Народното събрание – тези теми бяха във фокуса на разговора с бившия депутат от "Продължаваме промяната – Демократична България" Димитър Найденов. Според него, ГЕРБ умишлено саботира приемането на България в еврозоната, като насочва..
За разлика от Григорианския календар, съблюдаван в повечето части на света, китайският е базиран върху движенията на Луната. Подобно на западния зодиак, китайският е разделен на 12 цикъла, всеки от които с продължителност една година, вместо един месец. Началото на китайската Нова година обикновено се пада между 21 януари и 20 февруари. През 2025..
Продължава дарителската кампания за набирането на средства за възстановяване на сградата на читалището в радомирското село Извор. Това увери в ефира на Радио Благоевград Димитрина Мирчева, секретар и един от инициаторите за запазване на културния институт. Години наред мечтите на жителите на Извор са били свързани да бъде възстановен..