Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Сюжети от деня“ на 24 май 2023 г. с Биляна Славчева

„Седмица на буквите“ в Радио Благоевград.

„Върви народе възродени“. Репортаж на Мариана Попова от честванията в Благоевград по повод 24 май - Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, и празник на Благоевград.

Българи и албанци честват заедно 24 май. Виктор Стоянов, председател на Фондация „Македония“, за откриването на Български културен център в община Пустец, Албания в празничния 24 май.

За силата на словото и буквите. Разговор на Петрана Кимчева с поетесата Маргарита Петкова.

Какво е да си млад учител в България? Интервю на Ваня Бахчиванова с Феризка Шамова, която получи наградата „Учител на годината“ 2023.

„24 май-магията на буквите“. Йордан Антов, председател на Народно читалище „Васил Левски 1932“ в бобовдолското село Новоселяне, за интереса към втория национален онлайн конкурс за авторски стихове, посветени на 24 май.

За просветителската мисия на българския фолклор. Йордан Николов, създател на ансамбъл „Гайтан“ и продуцент на фолклорна група „Пиринско тройче“ от петричкото с. Първомай.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

"Събуди деня" с Биляна Славчева

„Актуално“ Представители на различни институции дискутираха проблема с нарастващата агресия между и към ученици , и набелязаха конкретни мерки за решаването му в община Благоевград. Репортаж. „Живей на чисто“ „ С мачкай проблема“! Как една детска мечта се превръща в реалност? Гергана Сандъкчиева, ръководител на..

публикувано на 12.05.25 в 05:00

"Неделя у дома" с Латинка Павлова

В рубриката „По детски чисто“ – какво се прави в библиотеката и как се става библиотекар? За историята на храма „Св. св. Кирил и Методий“ в Якоруда, която е изградена изцяло от народа разказва свещеник Данаил Голомехов. Село Полето отбелзява 70 години от създаването си. За историята на селото разказва Илияна Христова от НЧ „Никола..

публикувано на 11.05.25 в 08:10

„На отворен прозорец“ с Лалка Радкова

Неделна проповед на отец Светослав Кючуков. „Библиотекарите сме съвременните народни будители и аристократи на духа“ – разговор със Соня Иванова, методист в Регионална библиотека „Димитър Талев“-Благоевград. /11 май – празник на българските библиотекари/. Якоруда е създадена 375 година – интересни легенди и предания разказва Илиян..

публикувано на 11.05.25 в 04:00

„Студио спорт“ с Петрана Кимчева

Индивидуално градско първенство по шахмат в Благоевград – репортаж. Клуб „Фолкан“ – Благоевград с най-много медали от Европейското първенство по Таекуон-До ITF . Разговор с Тодор Козладеров – треньор на националния отбор и Кирил Илиев – седемкратен европейски шампион. Сандански домакин на плувен турнир "Спартак" – интервю с Николай..

публикувано на 10.05.25 в 08:10

„Ефир за приятели“ с Петрана Кимчева

Директори на училища от страната бяха отличени с ежегодната награда на Министерството на образованието и науката (МОН) „Св. Иван Рилски“. По традиция тя се връчва на 11 май – Деня на Светите равноапостоли Кирил и Методий в Рилския манастир – репортаж. Разговор с д-р Андрей Бобев – старобългарист за делото на светите братя Кирил и Методий...

публикувано на 09.05.25 в 10:08

"Сюжети от деня" с Елеонора Тропанкова

Санирането в Благоевград по Етап 1 – фирмите са избрани, но има обжалвания.  Какво следва и кога ще започне обновяването на одобрените многофамилни жилищни сгради в областния център? Гост в студиото: Георги Ивановски, директор на дирекция „Европейски проекти“ в Община Благоевград. Репортаж от церемонията по присъждане на почетното звание..

публикувано на 09.05.25 в 08:30

"Събития и личности" с Давид Калпачки

Електорални нагласи: Какво е доверието в политическите партии и лидерите им? Данните от последното социологическо проучване на “Маркет линкс” ще анализираме с Христина Тодорова, политолог. Денят на Европа: 80 години след края на Втората световна война - предизвикателства, сигурност, бъдеще - разговори с българските евродепутати Илхан Кючюк..

публикувано на 09.05.25 в 04:00