Предизборната кампания в Благоевград започна отдавна. Номинациите на партиите в момента са фактическото признаване на тази кампания.
Поради една или друга причина последните кметове в Благоевград нямаха спокойствие и обстановка, която им осигурява 4-годишен мандат.
Това се използва от партиите за непрестанно разделение, защото във времеви период от две години е много трудно да се създаде добра среда на работа на действащия кмет. В същото време е много лесно да се атакува, защото знаем, че създаването на работещ екип отнема доста време.
Две години са много малко, за да определим дали едно управление е добро или лошо. Това заяви в предаването „Сюжети от деня“ на Радио Благоевград Росен Георгиев от Благоевград.
Той изрази надежда, че в предстоящата предизборна кампания ще има нормалност в посланията и най-вече - завършен 4-годишен мандат, насочен към истинските проблеми на хората.
„Искам всеки кмет, който и да е той, да бъде на късмет за благоевградчани“, пожела Георгиев.
Според него, най-печеливш би бил този кандидат за кметския стол на Благоевград, който е работохолик и е готов да бъде на разположение 24 часа в денонощието на своите съграждани.
„Затова се надявам бъдещите кандидат-кметове да си дадат ясна смятка дали имат сили да дадат на обществото това, което се очаква от тях. Иска ми се кметът на Благоевград да бъде незабележим, но навсякъде“, подчерта той.
Росен Георгиев подчерта, че пиар управлението, което характеризира последните няколко управленски мандата в Благоевград, не носи добавена стойност на който и да е кмет.
„Това, може би, на пръв поглед изглежда добре, но не се приема добре от обществото“, заяви Росен Георгиев и допълни, че хората искат предвидимост, а кметът трябва да създаде благоприятна среда за развитие на всички сектори – бизнес, култура, образование.
Благоевград има нужда от спокойствие, не да бъде раздиран от противоречия, сега ще има борба на програми, ще се появят бомбастични спасители. Но това не обединява, не работи за бизнеса, за обществеността...Аз бих заложил на кандидат, който е реалист и който ще обедини всички разделени структури на обществото“, допълни Георгиев.
На 30 януари предстои премиерата на първия български православен игрален филм "Не затваряй очи“. Неговата реализация е с изричната писмена благословия на Светия Синод на Българската православна църква, като екранизацията е по едноименната книга на писателя Мартин Ралчевски. Режисьор на лентата е Николай Егерман, а в нея участват плеяда от..
Атрактивно магазинче за сувенири привлича всеки, които се разхожда в центъра на планинското градче Земен. Стефан Тодоров и неговата дъщеря Стефани Рашева разработват свой бизнес. Въвличат и останалите от семейството да се занимават с изработването на предмети от дърво, желязо, рисуване върху стъкло, керемиди и други предмети. Стефани Рашева..
На 21 януари се отбелязва Деня на родилната помощ, известен още като Бабинден (по стар стил, по нов празникът е на 8 януари). „ За професията на акушерката се изисква любов и отдаденост към майките, бебетата и жените, много знания и умения “, сподели в ефира на Радио Благоевград Ани Атанасова, специалист с дългогодишен стаж и опит в МБАЛ..
Музиката на „Дъжд От Любов” разказва история с поглед в бъдещето, където талант и дух се преплитат в жива и чиста музикална материя. Това сподели в ефира на Радио Благоевград независмият музикант Явор Велчев – Яви. Песента се ражда през 2011 г. в Антверпен, Белгия, на английски под името „Love Shower”. Местни музиканти оставят своя..
Физическите лица, които продават имоти в нови сгради, ще трябва задължително да се регистрират по ДДС. Това предвиждат внесените в парламента промени в Закона за данък добавена стойност . Промените са насочени основно към така наречените бартерни сделки на зелено, тъй като в момента масова практика е строителните компании да не купуват директно..
Деветият Международен кукерски фестивал „Старчевата“ събра в Разлог 24 групи от България и чужбина с над 2 500 участници. Атрактивният фестивал се проведе на централния площад „Преображение“, където дефилираха кукери от общините Тунджа, Ямбол, Благоевград, Симитли, Карлово, Павел баня, Елин Пелин, Земен, Перник, Кюстендил, Петрич и Разлог. В..
При детайлен анализ на данните за 2024 година, свързани с безопасното движение в България, се показва, че по време на снеговалеж, проливен дъжд и мъгла са загинали 10 души или 2 % от всички загинали по улиците и пътищата през годината. Докато, когато времето е било сухо, слънчево и благоприятно за движение са загинали 352 души или 73% от всички..