Ралица Илиева и Ани Дешева са две момичета от Благоевград, които винаги са мечтали да създават собствени дрехи. Още от малки сестрите избирали сами своите тоалети, а за изработката им помагала тяхната баба, която била шивачка. Те винаги са искали да превърнат любовта си към екстравагантната визия в собствена марка, но не намирали смелост.
Ани заминава да работи в Лондон, докато Ралица остава в Благоевград. Сестрите не се чувстват щастливи на работните си места и един ден Ани звъни на Ралица с идеята да започнат собствен бизнес. Избират име на марката и така двете поставят началото на собствен моден бранд.
"Не само началото, винаги в един бизнес е трудно, дори когато е развит вече. Отговорността е много голяма и собствениците винаги трябва да са в час с всичко - от А до Я", споделя Ралица Илиева в предаването на Радио Благоевград - "С усмивка в събота".
Днес дрехите, които създават двете сестри, се радват на популярност сред много българки и те смело заявяват, че марката им е успяла да се наложи на родния пазар, с което са изпълнили целта си.
"В България смятам, че сме достигнали едно ниво, което винаги има как да бъде по-нагоре, но това, което е като наша цел, аз смятам, че сме го достигнали. Нашите дрехи са доста различни и в България, мога да кажа, че голям процент от хората не схващат идеята им. Имаме много клиенти, които носят дрехите ни и им се радват, но тук този стил не е масов, докато в чужбина този стил е доста по-масов, и за това за мен е много важно да развием и там бизнеса си", коментира Ани Дешева.
Мечтите на двете сестри са насочени към професионалното им израстване и не спират да се борят за сбъдването им.
"Човек трябва просто да слуша сърцето си, вътрешния си глас, и ако усеща, че нещо е за него, просто да пробва смело", призовава Ралица, а Ани допълва, че хората трябва да бъдат смели, различни и да влагат цялата си енергия в нещата, които обичат.
Целия разговор на Ралица Илиева и Ани Дешева с водещата Ваня Бахчиванова можете да чуете в прикачения файл.
Планината е за всички – без бариери. Това е на само призив, а дългогодишна мисия за Гергана Дойчинова и екипа на „Ела и ти“. След дарителска кампания бяха събрани нужните средства за закупуването на три специализирани колички. С тях деца и младежи с увреждания, както и трудноподвижни хора, могат да стигнат до планинските върхове, разбира се, с..
След протеста и контрапротеста заради сигнала на родилка за агресия в Майчин дом на дневен ред излезе наболял за обществото проблем за етиката между пациенти и медицински специалисти, като този случай отвори полюсни позиции и още въпросителни. Акушерството е трудна и отговорна, но същевременно и благородна професия, изискваща търпение и..
Бретонски палачинки, кроасани, лавандулова лимонада и френски сирена, поднесени сред уютния и пъстър колорит на благоевградското село Рилци. Този културен мост между българската и френската култура подариха на благоевградската публика Маргарита Георгиева, заместник-председател на Алианс франсез, и Елена Арнаудова. С подкрепата на Община Благоевград те..
Дните 15, 16 и 17 юли са известни в българския народен календар като Горещници. Тези три дни са свързани с почитание към огъня. Вярвало се, че който работи през тези дни, то снопите му на нивата се запалвали сами, защото огънят слизал от небето. Считали, че който не празнувал Горещниците, къщата му изгаряла. Тези дни се съблюдавали..
Припомняме, че през пролетта на тази година една от най-големите световни тютюневи компании стартира пилотен проект у нас, осъществяван от Национална асоциация на тютюнопроизводителите (НАТ-2010) и компанията за преработка на суров тютюн Сокотаб. Проектът включва експерименталното изпитване на три нови за България сортове едролистен тютюн, като..
За поредна година Общинският исторически музей в Брезник, съвместно с Центъра за работа с деца в града, организират инициативата „Ваканция в музея“. Целта е децата да се забавляват, участвайки в различни дейности като рисуване, тъкане, изработване на глинени съдове и на традиционни местни печива. Идеята е по този начин малчуганите да добиват..
През изминалите дни една публикация на майка в социалните мрежи разбуни духовете и раздели обществото. Наскоро родила жена сподели в личния си профил във Фейсбук, че е получила грубо отношение и дори физическа агресия от лекарския екип, който е бил отговорен по време на раждането и. Последваха протести в защита на лекаря, както и контрапротест в..