Мария Стоянова - феномен със стойности, които все още науката не може да обясни. Тя е явление в областта на творческия процес, защото не полага никакви усилия да пише стихове и песни, но самата тя се оказва извор и на двете. Творческият процес Мария възприема като бягство от натоварването, което ѝ носи човешката болка, и не само. Понякога отговора на някои въпроси, които задават хората, идва в стих и песен. От друга страна това творчество е пристанище и за много други, които имат отворени сетива да усетят въздействието му. Тя има издадени над 10 поетични книги, една автобиографична и дискове с народни и шлагерни песни. В следващите минути Юлия Караджова говори с нея за последната ѝ книга „Добро утро, живот!”
Къде ли не се рее душата на Мария Стоянова, но в определени моменти улавя и запечатва невероятно красиви мелодии и съдържателни текстове, които никога след това не може да забрави. Изпява ги, намира най-подходящия композитор да ги аранжира и най-подходящия глас да ги изпее. И творческият процес започва с нейно съгласие, защото тя разбира кога ще се получи пълен синхрон на въздействие. Знае как да улови дължината на вълната, в която е вграден ключа към цялата Вселена. Нали затова всеки тон в музикалната стълбица звучи различно, защото има своя дължина на вълната. Ще се убедите сами от следващата поетична импресия по стихове на Мария Стоянова и нейна музика. Аранжиментът на мелодиите е на Маргарит Русев, а изпълнението на стиховете на актьора Нено Койнарски.
На 18 май отбелязваме Международния ден на музеите, честван за първи път преди 43 години. Целта на празника е да се повиши информираността и ролята на музеите в обществото, защото музеите са важно средство за културен обмен, обогатяване на културите и развитие на взаимно разбирателство и сътрудничество между народите. Решението на 18 май..
Стартира кампания за безплатен микроблейдинг на жени, които са преминали през химиотерапия и са загубили веждите си в борбата с онкологично заболяване. Кампанията е под надслов „Красота с кауза – Плати с усмивка“. „Винаги съм се възхищавала на силата на жените, които преминават през това предизвикателство. Видях колко дълбоко може да се..
Фолклорна формация „Накит“ от Благоевград се завърна със специалната награда от международния фестивал „Бакши“ в град Хива, Узбекистан, който се провежда през две години. Нашите музиканти и певици се съревноваваха с професионални състави от 45 страни. Имало голяма конкуренция, защото всички били професионалисти. 30-минутната програма..
Заедно в града – това е новата акция на „Ела и ти“. Фондацията доказа, че планините в България могат да са достъпни и за хората със затруднени и напълно ограничени физически възможности. Гергана Дойчинова, която е двигателят на каузата и обедини сърцати доброволци от цялата страна, показа, че невъзможното изкачване е възможно вдъхновение за..
Общинският съвет в Трън утвърди предложения от кмета на общината Цветислава Цветкова бюджет за тази година. Финансовата рамка на бюджета на пограничната община за 2025 година възлиза на 15 265 216 лв., което е с близо 1,2 млн. лв. повече спрямо миналогодишния. Приходите за финансиране на делегираните от държавата дейности са в размер на 7 576 880...
Социалната ангажираност и доброволчеството е темата на радиосрещата с един от „Героите“ на ТimeHeroes - Ивайло Кирилов, който от години е доброволец. За топлината и грижата, които внася в живота на самотните възрастни хора от Пернишко, той получи специалната грамота на платформата за споделени инициативи. „ Доброволчеството за мен е..
„ Трудът в медиите има стойност“ – това е надсловът на днешния национален протест на работещите в трите обществени медии в страната- БНР, БНТ, БТА. Минимум увеличение на работните заплати от 15% е искането на протеста, каза за Радио Благоевград вицепрезидентът на КНСБ Тодор Капитанов. Необходимите средства от държавния бюджет са:..