Има много варианти за развитие на аквапарка в Благоевград. Сигурно е, че за жителите на областния център въпросът да съществува или не този плувен комплекс изобщо не стои.
Неслучайно преди няколко дни изпратих редица въпроси по тази тема до Общинска администрация и до Общинския съвет, защото ние всички сме били участници във всяка една процедура, свързана с този обект. Напомням, че и при последната концесия на плувния басейн, включително, всички изменения и отпадания на ангажиментите за инвестиция са ставали след одобрение на общинските съветници. И за мен е важно, освен дебат за бъдещето на аквапарка, ние да проведем и един информиран разговор какво се е случило с досегашната концесия, за да научим уроците и грешките, които сме допуснали всички заедно. Това заяви общинският съветник Димитър Урдев в ефира на Радио Благоевград.
„Наша отговорност е да защитим, опазваме и развиваме собствеността на Благоевград. Трябва да подходим отговорно и по този важен въпрос – аквапаркът е част от зона, която е част от алеята за "Бачиново" и със самия парк. Това е естественият зелен център на Благоевград и ние трябва да го развиваме по възможно най-добрия начин“, допълни Урдев.
Той определи идеята на кмета Методи Байкушев да се направи обществено обсъждане, което да реши бъдещето на аквапарка, като несериозно и бягство от отговорност.
„Общинска администрация трябва да предложи няколко възможни варианта, които да обсъждаме. Не е сериозно да прехвърлим отговорността на благоевградчани. В крайна сметка това е отговорността на администрацията. Тя трябва да предложи варианти, да аргументира с плюсове и минуси всяко предложение, да защити цената и тогава ние като общество да решим кой е най-добрият вариант.
Димитър Урдев бе категоричен, че може да се намери бързо решение за аквапарка. Той препоръча на общинската администрация да възложи на експерти изготвянето на анализ, който да установи какво е състоянието на съоръженията на плувния басейн, а до лятото да се вземе решение за концесия или друг вариант за развитие на парка.
На 30 януари предстои премиерата на първия български православен игрален филм "Не затваряй очи“. Неговата реализация е с изричната писмена благословия на Светия Синод на Българската православна църква, като екранизацията е по едноименната книга на писателя Мартин Ралчевски. Режисьор на лентата е Николай Егерман, а в нея участват плеяда от..
Атрактивно магазинче за сувенири привлича всеки, които се разхожда в центъра на планинското градче Земен. Стефан Тодоров и неговата дъщеря Стефани Рашева разработват свой бизнес. Въвличат и останалите от семейството да се занимават с изработването на предмети от дърво, желязо, рисуване върху стъкло, керемиди и други предмети. Стефани Рашева..
На 21 януари се отбелязва Деня на родилната помощ, известен още като Бабинден (по стар стил, по нов празникът е на 8 януари). „ За професията на акушерката се изисква любов и отдаденост към майките, бебетата и жените, много знания и умения “, сподели в ефира на Радио Благоевград Ани Атанасова, специалист с дългогодишен стаж и опит в МБАЛ..
Музиката на „Дъжд От Любов” разказва история с поглед в бъдещето, където талант и дух се преплитат в жива и чиста музикална материя. Това сподели в ефира на Радио Благоевград независмият музикант Явор Велчев – Яви. Песента се ражда през 2011 г. в Антверпен, Белгия, на английски под името „Love Shower”. Местни музиканти оставят своя..
Физическите лица, които продават имоти в нови сгради, ще трябва задължително да се регистрират по ДДС. Това предвиждат внесените в парламента промени в Закона за данък добавена стойност . Промените са насочени основно към така наречените бартерни сделки на зелено, тъй като в момента масова практика е строителните компании да не купуват директно..
Деветият Международен кукерски фестивал „Старчевата“ събра в Разлог 24 групи от България и чужбина с над 2 500 участници. Атрактивният фестивал се проведе на централния площад „Преображение“, където дефилираха кукери от общините Тунджа, Ямбол, Благоевград, Симитли, Карлово, Павел баня, Елин Пелин, Земен, Перник, Кюстендил, Петрич и Разлог. В..
При детайлен анализ на данните за 2024 година, свързани с безопасното движение в България, се показва, че по време на снеговалеж, проливен дъжд и мъгла са загинали 10 души или 2 % от всички загинали по улиците и пътищата през годината. Докато, когато времето е било сухо, слънчево и благоприятно за движение са загинали 352 души или 73% от всички..