Развитието на селския туризъм и възможностите, които дава за икономическото развитие на малките населени места е темата, която неведнъж се представя в рубриката „Туризмът в действие“ на Радио Благоевград. Често пъти се оказва, че не напудрените реклами, а задълбочените материали на журналисти и писатели-пътешественици разкриват красотата, природните и културни дадености,уникалността на родните традиции и обичаи и перспективите за развитието на туризма в различните райони в нашата страна.
Един от тези прокламатори с визия за развитието на българските села като атрактивни дестинации е журналистът и писател Антоаенета Титянова. Тя е инициатор и организатор на множество културни събития в разлчни краища на страната, защото вярва, че в малките населени места има огромен потенциал, който да ги възроди и да ги превърне в привлекателни места за фестивален, кулинарен и селски туризъм. „По медиите ни залива поток от едностранна негативна информация за обезлюдяването на българските села и как никой не живее в 205 от тях. Но това е малка част от 4999 села на територията на страната ни. Вълнуват ме селските оазиси в туризма от тези 5 000 села, които надвишават 20 пъти броя на всичките градове в България“ – така започва статията на дългогодишния журналист и общественик Антоаенета Титянова, която получи годишната награда на Министерството на туризма за публикацията ѝ „Огромнят потенциал на селския туризъм в България”.
И още за възможностите за развитието на селата от разговора на Агнес Манова с журналиската Антоанета Титянова.
На 21 ноември православната църква отбелязва празника Въведение Богородично, а в българския народен календар е отреден за Ден на християнското семейство. Ден, в който напомняме за важността на семейството като основна ценност, обединена около вярата, обичта и добротата. По повод днешния празник вече от няколко години екипът на детска градина..
През последните години политическото говорене у нас става все по-неслушаемо, защото отдавна вече медийните аудитории и публиката го възприемат като демагогско, лъжливо, като послания, на които не може да се вярва. Това означава, че една от най-важните тенденции по отношение на говора на политиците е, че фактите и логиката са изместени от стила на..
На 20 ноември повече от 140 държави отбелязват 25-ия Световен ден на Географските информационни системи (ГИС). У нас националното събитие е международната конференция „Обединени в ГИС решенията създаваме по-добро бъдеще“, която дава възможност да се научи всичко най-ново от света на Географските информационни системи и тяхното приложение...
Хората забравихме какво е да се радваме на цветовете, защото самите ние станахме едни такива безцветни, апатични и навъсени. Защото все някой ни е крив пред погледа, защото вместо да се усмихнем на вятъра в косите ние се дразним, че ни се е развалила прическата. Ей такива работи, хлапе... Добре, че не ги разбираш. И ако утре или след време някой..
Планините в България издават албум всеки ден. Време е да подкрепим техните артисти. С това послание кампанията на WWF „Абонирай се за природата“ ни призовава да вдигнем за миг очи от виртуалния свят и да обърнем внимание на живата планета, която ни заобикаля. Нейните артисти нямат почивен ден, но въпреки това изпълненията им сякаш остават..
Природозащитната организация WWF България постави началото на своята кампания „Абонирай се за природата“. С любопитна заигравка с някои от популярните стрийминг платформи и хитови сериали, WWF отправя посланието, че изчезването на дивата природа не е кино. То се случва в нашия живот и всички ние участваме в него с ежедневните ни решения...
Нова услуга за плащане на местните данъци и такси заработи в Петрич. С него се осигурява бърз и лесен достъп до информация и възможност за плащания от всяко място, по всяко време. „Това е нова разработка на софтуер за местни данъци и такси, който е държавен софтуер. Той е безплатен за общините. Този терминал дава възможност на гражданите,..