Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Актьорът Теодор Ненов: Театърът е чувство!

Теодор Ненов, младият актьор от Драматичния театър “Н. Вапцаров“  в Благоевград е с номинация в категория „Дебют“ на националните театрални награди „Икар“- 2024 на Съюза на артистите в България. Тя е за ролята му на Грегор Замза в постановката „Преображението“ по Франц Кафка. „Това е едно от най-емоционалните неща, които са ми се случвали в живота и съм безкрайно благодарен за тази възможност. Самият спектакъл, който създадохме, се занимава с проблема за общуването между хората  и по някакъв начин ме научи, че винаги трябва да се комуникира, независимо през  какво минаваш“, сподели за Радио Благоевград  младият актьор. Той подчерта, че е щастлив от номинацията и че това е възможност да издигне „своя театър, Драматичния театър “Н. Вапцаров“  – Благоевград още по-високо в обществото“. Теодор Ненов е роден в София, завършил е Театралната академия в столицата и след кастинг с участието на  стотина млади актьори, е един от шестимата,  избрани да работят в Благоевградския драматичен театър. „Елате на театър, гледайте ни, за да почувствате. Театърът е чувство!“, сподели още Теодор Ненов.

Цялото интервю с Теодор Ненов чуйте в звуковия файл.

Освен номинацията на Теодор Ненов  в категория „Дебют“, Драматичният театър “Н. Вапцаров“ в Благоевград има още три номинации на националните театрални награди „Икар“ – 2024 на Съюза на артистите в България. Те са за: композитора Милен Апостолов за музиката в "Преображението" - в категория "Авторска музика"; за Никола Налбантов за сценографията на "Метаморфози" и за спектакъла "Метаморфози" - в категория "Майсторско техническо осъществяване".




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Поезията на Тил Линдеман с представяне в Благоевград

На 4 декември в Благоевград ще бъде представена книгата „Тил Линдеман: 100 стихотворения“. Това е първият превод на български език на поезията на Тил Линдеман , за която Георги Гаврилов казва, че  в нея:  „Линдеман е много по-открит, раним, на моменти също така брутален и провокативен, но на мен ми стана много по-близък, след като прочетох..

публикувано на 27.11.25 в 16:29
Николай Пеев

Онлайн обучителна платформа връща фокуса върху качественото образование

„Образованието е сред фундаментите, върху които се изгражда всяко развито общество“, заяви в интервю за Радио Благоевград създателят на онлайн образователната платформа EduQuest Николай Пеев. По неговите думи основната мисия на платформата е да насърчава младите хора да развият устойчив интерес към ученето и личностното развитие. Пеев е завършил..

публикувано на 27.11.25 в 16:20

Заплащане при работа по време на празници

Положеният труд по време на официални празници се заплаща с минимум двойно увеличение. Ако трудът е и извънреден, се дължи допълнително 100 % увеличение, каза днес в предаването „Приемна в ефир“ по Радио Благоевград Славянка Симитчийска, директор на Инспеция по труда- Благоевград. От Инспекцията по труда напомнят, че в поредицата от коледни и..

публикувано на 27.11.25 в 14:08

Отлагат се с две години рестрикциите на СЗО към тютюна

Тютюнопроизводството е застрашен земеделски сектор в целия Европейски съюз и по света, и това притеснение идва от рестрикциите на Световната здравна организация, която цели да го ограничи. Темата бе основен акцент в проведената миналата седмица 11-та Конференция на Световната здравна организация /СЗО/ в Женева, КОР-11, на която тютюнопроизводители..

публикувано на 27.11.25 в 13:59

СУИЧЕ с благотворителен концерт за патронния си празник

Средно училище с изучаване на чужди езици „Св. Климент Охридски“ отбеляза патронния си празник с благотворителен концерт . Събитието под надслов „Творци на бъдещето“ по повод 34 години от основаването на учебното заведение събра ученици, преподаватели, родители и гости, които отбелязаха празника с богата и емоционална програма...

публикувано на 26.11.25 в 14:49
Владимир Перев

Нападението над Перев: не инцидент, а акт на омраза

Българският журналист и общественик Владимир Перев стана жертва на физическа и словесна агресия в центъра на Скопие. Нападението, извършено в присъствието на множество свидетели, отново постави въпроса за сигурността на българите в Република Северна Македония и за засилващия се език на омразата срещу тях. В интервю за Радио Благоевград председателят..

публикувано на 26.11.25 в 10:37

Коледният дух завладява Благоевград – сцена за всички и празник за всеки квартал

Започва коледният месец, а Благоевград вече грее в светлини. Тази година общината е подготвила богата и разнообразна коледно-новогодишна програма, в която ще се включат всички културни институти, спортни клубове, училища и читалища, както и популярни гостуващи артисти. В новогодишната нощ благоевградчани и гостите на града ще могат да..

публикувано на 26.11.25 в 10:23