В стресовото и динамично ежедневие все по-трудно е да внесем повече позитивни емоции, смях и радост в живота си.
Но има практика, наречена йога на смеха, която може да подобри физическото здраве, да ни освободи от негативните чувства и да ни помогне да поддържаме връзка с духовната ни природа.
Помага ни да развием способността си да прощаваме, да бъдем щедри, съпричастни и да помагаме на другите.
Това разказа в рубриката „Хоби за релакс“ на Радио Благоевград Силвия Ганева, сертифициран инструктор и обучител по Хася йога. По думите й йога на смеха е уникален метод, който съчетава безусловен сърдечен смях с йога дишане.
С тази практика всеки може да се смее, без да разчита на хумор, шеги или комедийни изпълнения, обясни още Силвия Ганева.
Откривател на клубовете по смях е индийският лекар д-р Мадан Катария. Днес идеята е развита в близо 100 страни в света и има стотици клубове по смях.
Йога на смеха сближава хората и скъсява дистанциите между тях, споделя своя опит като инструктор Силвия Ганева. В ефира на Радио Благоевград тя разкри и един от успешните, забавни и отпускащи напрежението методи, а именно говореното на измисления език „джибериш“. Той подпомага т.нар. „невропластичност“ и винаги можем да си говорим на този език, когато искаме да погледнем един проблем с усмивка.
И още за ползите от йога на смеха и говоренето на джибериш (измислен език), който нищо не означава, но е забавен и подпомага т.нар. „невропластичност“ от разговора на Агнес Манова със Силвия Ганева.
На 21 ноември православната църква отбелязва празника Въведение Богородично, а в българския народен календар е отреден за Ден на християнското семейство. Ден, в който напомняме за важността на семейството като основна ценност, обединена около вярата, обичта и добротата. По повод днешния празник вече от няколко години екипът на детска градина..
В Деня на християнското семейство четвъртокласници от Трето основно училище „Димитър Талев“ гостуваха в ефира на Радио Благоевград . Възпитаниците на Николай Михов – преподавател по религия в учебното заведение, разказаха за историята на празника и посланията, които той носи. „Изключително лесно се преподава религия на малки деца, защото, за щастие,..
През последните години политическото говорене у нас става все по-неслушаемо, защото отдавна вече медийните аудитории и публиката го възприемат като демагогско, лъжливо, като послания, на които не може да се вярва. Това означава, че една от най-важните тенденции по отношение на говора на политиците е, че фактите и логиката са изместени от стила на..
На 20 ноември повече от 140 държави отбелязват 25-ия Световен ден на Географските информационни системи (ГИС). У нас националното събитие е международната конференция „Обединени в ГИС решенията създаваме по-добро бъдеще“, която дава възможност да се научи всичко най-ново от света на Географските информационни системи и тяхното приложение...
Хората забравихме какво е да се радваме на цветовете, защото самите ние станахме едни такива безцветни, апатични и навъсени. Защото все някой ни е крив пред погледа, защото вместо да се усмихнем на вятъра в косите ние се дразним, че ни се е развалила прическата. Ей такива работи, хлапе... Добре, че не ги разбираш. И ако утре или след време някой..
Планините в България издават албум всеки ден. Време е да подкрепим техните артисти. С това послание кампанията на WWF „Абонирай се за природата“ ни призовава да вдигнем за миг очи от виртуалния свят и да обърнем внимание на живата планета, която ни заобикаля. Нейните артисти нямат почивен ден, но въпреки това изпълненията им сякаш остават..
Природозащитната организация WWF България постави началото на своята кампания „Абонирай се за природата“. С любопитна заигравка с някои от популярните стрийминг платформи и хитови сериали, WWF отправя посланието, че изчезването на дивата природа не е кино. То се случва в нашия живот и всички ние участваме в него с ежедневните ни решения...