Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Михаил Кръстев: Политическото напрежение е ограничено до отделни партии и групи, не до цялото общество

Михаил Кръстев
Снимка: Юлияна Корнажева

"Не виждам напрежение в обществото във връзка с политическите процеси у нас. Напрежение наблюдавам само в някои политически групи, които са вече доста малки – както по влияние в обществото, така и като електорат. За съжаление, тяхното влияние върху общественото мнение не кореспондира с реалното им въздействие върху обществения живот. Напрежение сред широката общественост не виждам, виждам го само при тях, в опит да разпределят порциите на властта, така както са го правили в миналото.” Това каза в предаването “Събуди деня” Михаил Кръстев от Съвета за икономически и публични политики.

По думите на икономиста, фактът, че усилията на тези партии не са припознати от обществото като борба за обществени процеси и блага, е причината да виждаме все по-ниска избирателна активност на изборите, независимо дали са шести, седми или поредни.

“Сега се говори много за това кой ще бъде министър на вътрешните работи, с оглед на влиянието му върху организирането на изборите. Но забелязваме ли същото напрежение относно това кой ще бъде министър на финансите, икономиката или енергетиката? Това са важните въпроси за българските граждани, тъй като става въпрос за разпределението на публичните финанси и управлението на икономическите процеси. Още по-важно е държавата да не пречи на развитието на бизнеса и икономиката." допълни Кръстев. 

В ефира на медията ни Михаил Кръстев коментира темата за влиянието на политическата нестабилност върху икономическото състояние на България.






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Единствената ферма за ценни кожи в България вече е затворена

Фермата за норки край Стара Загора вече е затворена и в нея няма животни. Новината разпространи Сдружение „Кампании и Активизъм за Животните в Индустрията“, което познаваме като КАЖИ. Ръководството, членовете и симпатизантите на организацията приеха тази новина като подарък за 8-ия рожден ден на КАЖИ. А една от каузите на сдружението е именно..

публикувано на 08.05.25 в 13:56

Киберсигурността не е въпрос на организация, а начин на мислене

Киберсигурността е модерна дума, но много малко хора си дават сметка какво означава в действителност. Ние живеем в един много киберсвят, всички сме свързани с устройствата, които ежедневно ползваме. И трябва да поставим тази сигурност като основен приоритет. Киберсигурността не е въпрос на организация и на средства, а на начин на мислене. Това заяви в..

публикувано на 08.05.25 в 11:26

Ученически конкурс „Моето читалище“ организират в Белица

Народно читалище „Георги Тодоров 1885“ – Белица обяви ученически конкурс за стихотворение, разказ и есе на тема „Моето читалище“. Инициативата е посветена на 140 години от началото на читалищното дело в Белица и на 140 години от основаването на културната институция. В конкурса могат да участват всички ученици от общината, в три категории -..

публикувано на 08.05.25 в 11:14

Младото поколение мечтае по-силно и рискува по-смело

Младите поколения стават все по-иновативни в решенията, които търсят, и в проектите, които искат да работят. Те мечтаят по-силно, рискуват по-смело и в това е красотата на младежкия дух. Те по-лесно си казват: „Какво ако тази щура идея няма да проработи“. Всичко това им помага да бъдат смели и креативни. Това заяви в ефира на Радио Благоевград..

публикувано на 08.05.25 в 10:46

Преподаватели и докторант от ЮЗУ изнесоха часове по роден език на български ученици във Виена

Преподаватели от Филологическия факултет на ЮЗУ проведоха часове по родния език с ученици от Българо-австрийското училище във Виена. Преподавателите Милена Накова-Петрова и  Наделина Ивова , както и докторантът Дияна Парахулева от Катедрата по български език проведоха своите мобилности в рамките на програма „Erasmus+“ в Българо-австрийското училище..

публикувано на 07.05.25 в 11:36

Благоевград е чудесен, правете бизнес тук и ще успеете

След две успешно реализирани издания,  форумът  Digital4Blagoevgrad  се завръща за трета поредна година в  Благоевград, този път под  наслов „Избери дигитален Благоевград“. На 10 май зала “22 септември“ отново ще събере на едно място експерти от региона и страната, които ще споделят своите истории на успеха и ще дадат съвети за развитие в..

публикувано на 07.05.25 в 10:43

Футболът в Сандански чества вековен юбилей

Град Сандански отдавна се е наложил на спортната карта на България, като място, на което се провеждат редица състезания, като се започне от футболни турнири, волейболни, плувни, борба и други видове спорт. А тази година се оказва юбилейна за футбола в града, ФК „Вихрен“ Сандански става на 100 години. А за юбилея на футболен клуб „Вихрен“ се..

публикувано на 07.05.25 в 09:38