От няколко години екипът на фондация „Ела и ти“ и общност от сърцати близо 500 доброволци правят възможна мисията – планината да бъде достъпна за трудноподвижни хора.
Старт на тази кауза дава Гергана Дойчинова, основател на фондацията.
Тя успява да приобщи много приятели, които помагат за изкачването до планински върхове на близо 120 хора в неравностойно положение.
И както споделя двигателят на „Ела и ти“ , всеки един преход е предизвикателство, но и много силно и вълнуващо преживяване и за доброволците, и за хората с увреждания.
„ …искаше ми се да има тази споделеност и да изкарам хората от до болка познатите четири стени. Да покажа, че те също са едни от нас, във тях туптят същите сърца, имат същите желания, мисли и копнежи. Но имат едно нещо, което могат да имат единствено чрез нас. И няма нищо по-хубаво от тази споделеност, която можем да им дадем. Искаше ми се да почувстват същата емоция, същите преживявания, които всички ние, без физически затруднения, имаме, а именно един обикновен излет сред природата“, разказа в ефира на Радио Благоевград Гергана Дойчинова.
Новата мисия, която фондацията организира е на 30 ноември. Близо 60 доброволци са нужни, за да изкачат петима приятели в инвалидни колички до най-високия Рилски водопад– Скакавица.
Как планината става достъпна за хората с увреждания разказва Гергана Дойчинова, председател на фондация „Ела и ти“.
Осъзнаваме ли тежестта на времето върху нас? Все си казваме „има време“ - има време за това, има време за онова, а то - времето - просто си изтича. Страхът от това да покажем себе си и възможностите си пред света, пък е другата спънка в житейското ни развитие, защото винаги е първо мисълта „Какво ще кажат хората?“. На големия екран в българските..
Любовта към българското и родното, към корените и съхранението на културната идентичност възражда една идея, която намира подкрепа, а именно въвеждането на часове в училище в изучаването на говорещата азбука - глаголицата. Инициативата е на педагога Татяна Атанасова, която след като започва да обучава своите ученици да пишат с глаголически..
Фондация „Живот със синдром на Даун“ осигурява напълно безплатни индивидуални тренировки по плуване за деца и младежи със синдром на Даун от 2018г. Проектът по адаптирано плуване се провежда в различни градове в България. Децата и младежите не само се научават да плуват, но се превърнаха и в състезатели на регионални, национални и международни..
В навечерието сме на най-светлия, най-топлия и празничен месец от годината – декември. Месецът, който свързваме със семеен уют, топла стая, пълна с усмивки, любов, споделеност и искрящи от радост детски очи. Декемрви е богати трапези, пълни с много лакомства и много подаръци за любимите хора, грижливо подбрани и опаковани от нас под голямата семейна..
Стартира 14-ото издание на престижния конкурс „Наградите на БАИТ“, който всяка година отличава иновации, постижения и приноси в сферата на информационните и комуникационните технологии (ИКТ). Веднага след началото, първите кандидатури са подадени от ученици и студенти в категорията „Младежка награда“. Сред проектите, които вече впечатлиха журито, е..
Депутатът Тома Биков представи през седмицата своята най-нова книга „Българските контрареволюции и краят на идеологиите“. В предаването “Събития и личности” Биков поясни, че изданието е продължение на предишната му книга - „Българските революции“, издадена преди четири години. Книгата проследява как големите исторически фигури и техните действия са..
В интервю за Радио Благоевград политологът и бивш депутат в 50-то НС Калоян Методиев отправи сериозни критики към настоящата политическа ситуация в страната, като заяви, че изборният процес е компрометиран, а резултатите от него водят до дълбока институционална криза. Методиев изтъкна, че Благоевградска област е емблематичен пример за нарушения по..