„Виновен“ е новата песен на група Остава. За нея и музиката на групата през изминалите 30 години разговаряме със Свилен Ноев.
След 21 часа: „Писателят на сънища“, Светлин Трендафилов, ни разказва за последната си книга „Там и тогава“ и любовта към рисуването, музиката и фотографията.
Как любовта към фолклора и народната носия може да бъде преобразена в изкуство пък ще ни разкаже младата художничка Яна Любенова.
Да формираме позитивни навици в децата, за да обичат природата и да се грижат за нея. Посланието отправя Христо Иванов, създател на групата Помощ за завръщане На Село. Заедно с децата и по-смело. Магията на тъкането и силата на цветовете разкрива творецът Таня Иванова. На 25 май е роден Методи Савов - един от първите..
В рубриката „Гласът на децата“: Лятото ни зове. За предстоящите емоции и научените уроци - репортаж на Петя Митова от школата по „Журналистика“ към ЦЛТРДБ. Празник на буквите - една традиция, с която са израснали поколения българчета е жива и до днес. За емоциите от завършването на първи клас ще споделят първокласници. В рубриката..
Неделна проповед на отец Светослав Кючуков. „Да бъдеш учител е мисия, призвание, съдба“ – Стоян Веселински, ръководител на студио „Публични изяви“ към Центъра за личностно и творческо развитие на децата на Благоевград, който беше сред наградените от кмета М. Байкушев за 24 май. За първи път в Кюстендил бе създаден Олимпийски клуб..
За новите младежки и детски програми в спорта, коментира зам.-министъра на младежта и спорта Петър Младенов. В световния ден на борбата – разговор с най-титулования борец от региона Кирил Милов. В рубриката „Спортисти в неравностойно положение“ , коментираме поредните успехи на клуб за адаптиран спорт „Васил Левски“ от град..
Младежки център - Кюстендил изрисуваха пейки с послания за 24 май. - Какво послание оставят на млади и възрастни, разказва управителят на центъра Ралица Стойчева. „Напред науката е слънце…“ – нека този 24 май да оставим материална, и духовна следа! С това мото доброволци заедно променят облика на училището в село Долни Раковец, за да се..
Килийно училище „Св. Пимен Зографски“ в село Габрово празнува своята първа годишнина – разговор с кмета Борислав Ханджийски, по чиято идея е открито. Регионалното дружество на СБЖ Благоевград организира базар на книги на писатели журналисти в чест на 24 май – разговор със София Гълъбова. Яна Язова, писателката, която обърна света на..
Репортаж от провеждането на втория държавен зрелостен изпит в Благоевград. Репортаж от отбелязването на годишнината от смъртта на Джовани Фалконе и значимостта на делото му в борбата с мафията. За какво служи европейската здравна карта и защо ни е нужна, ако пътуваме в чужбина? Интервю с Даниела Петкова – експерт „Връзки с..