За осма година, Народно читалище „Просвещение 1870” в Брезник, организира великденска благотворителна инициатива под надслов: „Подари усмивка”. В дните до 16 април, всеки който има желание и възможност, може да дари стари или нови дрехи, обувки, играчки, посуда, накити, аксесоари и други, вече ненужни вещи от дома, гардероба или домакинството, които за някой обаче, могат да се окажат много ценни и полезни.
„Самото мото на Кампанията показва, че идеята е да се усмихне някой човек в неравностойно положение или социално слаби семейства. Всеки може да дари както непотребни вещи и предмети, така и нови неща и по-запазени. Всеки може да си изчисти гардероба и кухнята, и така нататък. Според мен, целта на инициативата е да се подпомагат хората, които имат нужда, да им дарим от сърце, да ги зарадваме за този светъл празник Великден“, коментира за Радио Благоевград Борис Борисов, секретар на брезнишкото читалище.
Могат да бъдат дарявани и средства, с които ще бъде подпомогнато едно семейство, чиято къща наскоро е изгоряла. За целта ще бъде поставена и дарителска кутия, но идеята е, предимно да бъдат дарявани вещи и предмети.
„Даренията се приемат в читалището, хората са запознати, за гостите на общината и тези, които не са разбрали, даренията се приемат от 9 до 12 ч. и от 14 до 17 ч. всеки делничен ден до 16 април. На 17 април дарените вещи и предмети ще бъдат изложени отново в читалището, където хората ще могат да дойдат, да разгледат и да си изберат нещо, от което имат нужда, абсолютно безплатно. Досега интересът към благотворителната кампания е бил много голям, хората идват, даряват и си избират различни неща, а всичко, което остане се дарява на черквите в града, това също е част от благотворителната кампания“, допълни читалищният секретар в Брезник.
Той съобщи в аванс, че през месец май предстои празник, посветен на 155-та годишнина от основаването на Народно читалище „Просвещение 1870” в Брезник. В концерта ще участват всички самодейни читалищни състави.
„Колкото и да ни е тежко, една усмивка помага както на нас, така и на околните, за това, в навечерието на светлите великденски празници, да си пожелаем повече да се усмихваме“, коментира още Борис Борисов.
Подробностите можете да чуете в интервюто на Биляна Славчева с Борис Борисов:
Поредно опасно предизвикателство в TikTok прати момиче в болница и едва не отне живота й. Детето е загубило съзнание след опасна игра за задържане на дишането. Пострадалото момиче е в тийнейджърска възраст. Връзката между подрастващите и социалните мрежи придобива плашещи размери. От уж безобидно занимание и „сърфиране“ в свободното време,..
Словото е началото на всичко – на мисълта, на културата, на науката… Филологията е мост между човека, културата, знанието. И задачата на филологията в днешно време е да изследва, разбира и съхранява езика, както и да предава културното наследство на даден народ или езикова общност. Филологът е не само пазител на езика, но и тълкувател на културната..
В община Сандански ще ограмотяват над 200 лица, отпаднали от образователната система. Това са лица над 16 години,които са от уязвимите групи и повечето нямат основно образование. Този социален проект ще се реализира в партньорство с двете средни училища в града - Профилирана гимназия „Яне Сандански“ и Земеделската професионална гимназия..
Какво казват гласовете от квартала? Отговорите на този въпрос ще търси Ваня Кромбоа, общински съветник и председател на общинската организация на ПП „Продължаваме промяната“ в Благоевград. Тя стартира поредица от срещи с жителите на всички квартали в областния център, за да чуе от първа ръка какви са проблемите и исканията на местните жители...
Фермата за норки край Стара Загора вече е затворена и в нея няма животни. Новината разпространи Сдружение „Кампании и Активизъм за Животните в Индустрията“, което познаваме като КАЖИ. Ръководството, членовете и симпатизантите на организацията приеха тази новина като подарък за 8-ия рожден ден на КАЖИ. А една от каузите на сдружението е именно..
Киберсигурността е модерна дума, но много малко хора си дават сметка какво означава в действителност. Ние живеем в един много киберсвят, всички сме свързани с устройствата, които ежедневно ползваме. И трябва да поставим тази сигурност като основен приоритет. Киберсигурността не е въпрос на организация и на средства, а на начин на мислене. Това заяви в..
Народно читалище „Георги Тодоров 1885“ – Белица обяви ученически конкурс за стихотворение, разказ и есе на тема „Моето читалище“. Инициативата е посветена на 140 години от началото на читалищното дело в Белица и на 140 години от основаването на културната институция. В конкурса могат да участват всички ученици от общината, в три категории -..