Музеят в Трън обяви дарителска кампания за събиране на материали, свързани с историята на просветното дело в пограничния край. За инициативата и за старта на регионалния ученически конкурс за есе и рисунка е разговорът с директора д-р Милена Катошева.
От месец май посещенията в петричкото село Долене е препоръчително да се извършват с предварителна резервация. Защо се стигна до това решение ще обясни Борислава Липийска, чийто баща е инициатор на възраждането на райското кътче.
„Читалище и фолклор„ е първата монография, посветена на опазването на живите културни практики в местните общности. Разговор с автора д-р Стела Ненова, главен асистент в Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей при БАН.
България и благоевградското село Българчево са дом и пристан на пътешествениците Нели и Колин, които се завърнаха от обиколката си в Азия.
„Родопската теснолинейка отново попадна в световните медии — определят я като едно от най-живописните железопътни пътувания в света. За нейната история, бъдеще и хората, които я пазят, ще си говорим с Кристиан Ваклинов — човекът, който стои зад инициативата ‘За родопската теснолинейка’.“ Ще отбележим празника на художниците в Деня на св...
Св. Иван Рилски – закрилникът на България. Знаем ли достатъчно за него? До 20 октомври е срокът за подаване на предложения в конкурса, който организира Народно читалище "Отец Паисий-1919" - “Будител на годината”. Председателят на читалището Яна Стоянова с подробности за конкурса. В рубриката „Минутка за мъдрост“ ще си спомним за..
Борислав Крумов ще разкаже за новия му проект –„Живите места в Кюстендилско“ – интервю. До колко учениците се хранят здравословно? Анкета. Как едно младо момиче успя да свали близо 60 килограма за 7 месеца, за да изглежда добре и да бъде здрава? Интервю с Анна Сапунджиева. Кестенът - деликатесът на Подгорието. Как..
Неделна проповед на отец Светослав Кючуков. Стефан Евтимов, кмет на с. Пещера, община Земен: „Грижа се с любов за хората от селото и всяка сутрин проверявам дали пушат комините им“. Млади хора от град Сандански за работата им в новооткрития Общински младежки център. Земенският манастир – тайните и легендите, които крие –..
„Родопската теснолинейка отново попадна в световните медии — определят я като едно от най-живописните железопътни пътувания в света. За нейната история, бъдеще и хората, които я пазят, ще си говорим с Кристиан Ваклинов — човекът, който стои зад инициативата ‘За родопската теснолинейка’.“ Ще отбележим празника на художниците в Деня на Св. Лука..
Проблемите в българския масов спорт – разговор с генералния секретар на федерацията по спортна гимнастика – Йордан Йовчев. „Време за шампиони“: Три световни титли за Благоевград на първенството по Таекуондо в Италия – разговор с шампионите. „Футбол от региона“ – ПФК „Пирин“ на кантар, ще се спаси ли лиценза – разговор със Светослав..
104 години от създаването на Български младежки червен кръст ще отбележим с доброволци от Благоевград. Василена Първанова разказва за пътя й на доброволец и събитията в съботния ден, с които ще отбележат създаването на БМЧК. В рубриката „Ела си у дома“ ще разкажем историята на Дияна Тодорова, която от началото на септември се връща в..