Незабавни предсрочни избори и разпускане на Народното събрание още тази сряда поиска лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов по време на официалната пресконференция на партията за вчерашните евроизбори. България трябва да излъчи еврокомисар след предсрочните избори, смята Борисов.
От там нататък - служебен кабинет. Готов съм да се консултираме на тази тема, след като има разпуснато Народно събрание, предсрочни избори, както народът ни подреди. И аз водих една действително толерантна кампания, но доброто във възпитанието, толерантността, не означават нито коалиция, нито анонс. Това просто е добро възпитание и ние ще го следваме винаги. Така че да си направят изводите тези партии, те нямат право да управляват, каза Борисов.
От ГЕРБ отчетоха размазваща победа на изборите.
По-силен вот от този, по-голяма победа, размазваща, срещу социалистите няма и в Европа, и в България, каза Бойко Борисов. Той обясни, че "Атака", която държи ключа към управлението, трябва да напусне парламента, а депутатите още в сряда да прекратят работа. Борисов посъветва Сергей Станишев да подаде оставка и предупреди ДПС, че подкрепата на кабинета ще ги повлече.
Всеки ден, крепейки кабинета "Орешарски", той полита заедно с БСП в пропастта, заяви той.
Все пак Борисов обясни, че ако е искал коалиция с ДПС, щял да управлява с тях. Председателят на ГЕРБ беше категоричен, че не води разговори за коалиция и няма да прави политически оферти. Борисов заяви и амбиция да повтори мандата си като премиер. Няма по-подготвен мен, каза той, но това не е самоцел. Проблеми в дясното няма, каза още той. Проблемът е в лявото. От ГЕРБ смятат, че едва след предсрочните избори България трябва да излъчи еврокомисар.
Това е все едно левскарите да излезем и да кажем: "Всъщност ние ще изпращаме в Шампионската лига, не "Лудогорец", нашият отбор ще играе там". Победен си, бит си, разгромен си. В чужбина пета. И тази партия ли да прати еврокомисар? С кои очи този еврокомисар ще отиде и ще каже: "Аз представям България", каза Борисов.
Лидерът на ГЕРБ каза, че искрено се надява Станишев да остане лидер на БСП, защото, докато той е на поста, Борисов е спокоен за ГЕРБ. Според него след изборния погром е честно Сидеров да напусне НС и да спре да подкрепя кабинета, а Станишев трябва да подаде оставка.
Какви задачи Орешарски ще даде на неговите си министри, като е нелегитимен? Няма морално право да влиза в тази сграда. С какви очи Мишо Миков би се качил на трибуната, когато никога не е спечелил избор? Мая и в Кюстендил я бихме. С кои очи тези хора ще ни размахват пръст от парламентарната трибуна? Тези хора не се явиха на вот на недоверие в петък, като казаха - в неделя бил вотът. Вотът е категоричен, в сряда трябва да има последно заседание, за разпускане на този парламент. По-силен вот от този, по-голяма победа, размазваща, срещу социалистите, няма - и в Европа, и в България, изтъкна Борисов.
В първите си изказвания след избирането си за евродепутат Томислав Дончев също призова правителството да подаде оставка.Управляващото мнозинство ще предложи кандидат за български еврокомисар въпреки резултатите от евроизборите. Ще се търси възможно най-добра кандидатура за страната ни, каза Сергей Станишев в отговор на въпрос на националното радио. Той отказа да назове..
Министрите на отбраната на страните от НАТО ще заседават днес на фона на засилващите се провокации от страна на Русия във въздушното пространство на страни от пакта. В рамките на форума ще бъде обсъдено прилагането на най-важните решения, свързани с..
От днес "Националното тол управление" ще проверява тонажа на големите превозни средства. Това ще става при рамките на тол управлението. Към момента има 10 сертифицирани от близо 100 устройства, съобщи регионалният министър Иван Иванов: "В асфалта..
Американският президент с нова заплаха към Испания. Доналд Тръмп обяви, че обмисля налагането на мита срещу Мадрид. Ден след срещата си с премиера Педро Санчес в Египет и топло ръкостискане между двамата, Доналд Тръмп се върна към острия тон спрямо..
Главният съветник на полския президент по външна политика Марчин Пшидач обяви, че големият брой украински бежанци в Полша е "предизвикателство" за страната, предаде Укринформ. Той уточни, че "Полша вече е приела достатъчно украински граждани и не може да..
Бившият британски премиер Маргарет Тачър, смятана приживе със съпруга ѝ за еталон за стабилен брак, е имала две извънбрачни връзки, твърди нова книга за Желязната лейди, съобщи вестник „Таймс“. Маргарет Тачър често казваше, че не би могла да постигне..
Международният валутен фонд повиши прогнозата си за растежа на испанската икономика на 2.9%. Според институцията брутният вътрешен продукт ще се повиши повече от два пъти над прогнозата за еврозоната. В доклада си "Прогнози за световната икономика"..
Британският министър на вътрешните работи Шабана Махмуд обяви, че от началото на следващата година мигрантите ще се нуждаят от английски език на ниво А, за да работят в Обединеното кралство. Съгласно новите правила мигрантите, които искат да..
Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" спира за планов годишен ремонт . Блокът има проблем с един от парогенераторите. Предвиждат се мерки да се установи какъв..
Има притеснение не само сред българските земеделци, но и сред европейските във връзка с общата селскостопанска политика. Това заяви пред БНР..
Трябва да бъдат загърбени дребнотемията, за да вървим напред. Това заяви пред БНР кметът на Пазарджик Петър Куленски, след като в града се проведе..