Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Преглед на печата

"Правителството подаде оставка", новината присъства на първите страници на всички вестници, като изданията от една пресгрупа я представят само в телеграфен стил. 

24 часа пише под заглавие с големи букви "Оставка" "В последната възможна минута на вчерашния ден специален куриер внесе в деловодството на парламента оставката на правителството, подписана от премиера Пламен Орешарски. Това стана в 17.59 ч., а деловодството затваря в 18 ч." "Толкова закъсняха, че не можах да й се зарадвам". Цитатът е на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, който заявява в интервю за вестника, че сега вече на ход е президентът за това какви да са последните действия на парламента.

"Оставката беше приета в деловодството 5 секунди преди края на работния ден", отбелязва Стандарт и посвещава две страници на темата под заглавие "Всички в парламента за оставката". "Развръзка: Воистина оставка. Пламен Орешарски се оттегли на 421-вия ден от управлението си, протестът скандира "Победа", пише Труд.

"Правителството подаде оставка, без да вземе ключови за БСП решения" е заглавието на вестник Сега, който обяснява, че изборът на българския еврокомисар и одобряването на договора с "Уестингхаус" за АЕЦ "Козлодуй" остават за следващия кабинет.

"Не заслужаваха съдбата на хъшове". С това заглавие Дума помества коментар, в който се посочва, че това правителство не заслужаваше да работи само една година и че през така наречения "преход" България не е имала такова правителство. Аргумент за тази категоричност е свършеното в социалната сфера, става ясно от коментара.

Четири милиона българи са били подпомогнати през мандата на кабинета "Орешарски", пише Земя под заглавие "13 милиона за социална политика".

"Защо не се радваме на оставката", пита Капитал дейли и изтъква пет урока от едногодишното управление. Ето три от тях: "Няколко души не могат да завладеят цялата държава", "Контролираните медии не значат контролирана действителност", "Не може да се управлява в международна изолация".

"Пенсионната реформа остава за следващата власт", пише Преса и представя на две страници изостаналите закони, които ще чакат следващия парламент. Публикацията на първа страница е под заглавие "След голямото теглене през юни, над 1 милиард лева не се върнаха в банките. Парите са или в чужбина, или в брой."

"Кабинетът разписа 17 милиона лева на изпроводяк", пише Телеграф под заглавие "Орешарски даде оставката". Водещият материал на първа страница е озаглавен "Прясната риба от лани" и е за рекордно слабия улов в Черно море.

Монитор съобщава на първа страница за двоен ръст на ужилените кандидати за работа. Работодатели наемат фиктивно служители, които, след сключване на договор, изпращат в командировка в чужбина.

Водещата новина за Новинар е прострелването на 28-годишен мъж в столичния квартал "Люлин".





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

СЕМ организира дискусия на тема "Войни и конфликти, медии и общество"

Съветът за електронни медии реши да организира дискусия на тема: "Войни и конфликти, медии и общество".  Предложението за провеждането ѝ беше направено от члена на СЕМ Къдринка Къдринова, която се аргументира: "Динамиката в глобалните кризи, напрежения, войните и конфликтите пораждат обществени разделения и остра чувствителност към..

публикувано на 20.02.25 в 13:01
Делян Пеевски

Делян Пеевски: Пенсиите бяха върнати под моя персонален натиск

Лидерът на "ДПС - Ново начало" Делян Пеевски беше категоричен, че неговият персонален натиск е причината за връщане на "швейцарското правило" за увеличение на пенсиите: "Вчера кой върна пенсиите на пенсионерите, ние. Ще управляваме. Видяхте, че пенсиите се върнаха под моя персонален натиск", заяви Пеевски. По думите му "ДПС-Ново начало"..

публикувано на 20.02.25 в 12:43
Борислав Гуцанов

Гуцанов: Проблемът в бюджета с актуализирането на пенсиите е решен с диалог и компромиси

Социалният министър Борислав Гуцанов обясни, че проблемът в Бюджета с актуализирането на пенсиите по швейцарското правило, е бил решен чрез диалог и компромиси.  Според Кирил Петков заслугата за повишението на пенсиите с 9% е на ПП-ДБ В кулоарите на парламента министър Гуцанов коментира откъде могат да дойдат необходимите средства. "Да,..

публикувано на 20.02.25 в 12:34

Според Кирил Петков заслугата за повишението на пенсиите с 9% е на ПП-ДБ

Съпредседателят на "Продължаваме промяната- Демократична България" заяви, че заслугата за промяната в позицията на правителството за увеличението на пенсиите по Швейцарското правило е на тяхната коалиция: "Реално нашата бърза реакция вчера - на Асен Василев и на цялата ни коалиция, накара така, че една огромна грешка да бъде поправена. Два милиона..

публикувано на 20.02.25 в 12:31

Арх. Димитър Данчев: СО не отговаря за дърветата в парк "Врана"

След инцидента с паднало дърво върху кола на булевард "Цариградско шосе" в района на парк "Врана" се надявам държавата да погледне по-сериозно на нещата и да потърси контакт със Столична община . Необходимо е държавата да предприеме действия - да се подпише съответният акт, с който СО отново да започне поддръжката и да обезопасим територията на..

публикувано на 20.02.25 в 12:03

По-малко са клиентите в хипермаркетите в Ямбол

Вторият ден, обявен за бойкот на пазаруването в хипермаркетите, както и минусовите температури не опразниха магазините в Ямбол. Клиентите са по-малко в сравнение с другите делнични дни, повечето от тях знаят за протеста, но не вярват, че цените в магазините ще паднат. "Показваме, че сме съпричастни, обаче мисля, че големите вериги няма да..

публикувано на 20.02.25 в 11:46
Кризисен център за бездомни в

Раздават храна на бездомни хора

В Центъра за временно настаняване "Света София" в столичния квартал "Захарна фабрика" ще се проведе кампания за раздаване на храна за бездомни хора . Инициативата е организирана от Столична община и Българската хранителна банка.  110 хранителни пакета ще бъдат раздадени на най-уязвимите , а именно тези, които са в центъра. Към момента там са..

публикувано на 20.02.25 в 11:40